אחז ספר תורה וזעק נגד ח"כ מקלב

סערת חוק הגיוס: אברך המזוהה עם תנועת 'בני תורה' עורר מהומה בבית הכנסת בו מתפלל ח"כ אורי מקלב, ע"פ עדות המתפללים: "אחז ספר תורה וזעק נגד החוק, המתפללים סילקו אותו מבית המדרש" {חוק הגיוס}

גורמים קיצוניים בעולם החרדי מנסים להחזיר לסדר היום את המאבק בחוק הגיוס. גורמים בעולם החרדי מבטיחים כי "ייערכו מחאות סוערות ברחבי הארץ עקב המשך ניסיונות הצבא למלא את יעדי הגיוס הן באיומים והן בפיתויים".

אותם גורמים לא בוחלים באף אמצעי ויוצאים למחאות ספונטניות בהיכלי הישיבות ובבתי המדרשות, במהלך השבת האחרונה בבית הכנסת צא"י בשכונת רמות פולין בירושלים, בו מתפלל ח"כ אורי מקלב מ'דגל התורה'. קם אחד מן המתפללים המזוהה עם 'הפלג הירושלמי' מקבוצת 'בני תורה' והחל לזעוק נגד חברי הכנסת שהרימו את ידם בעד חוק הגיוס המתוקן.

על פי עדות המתפללים בפני כתב 'קוקר', האברך ניגש לבימה קודם קריאת התורה והחל לזעוק נגד ח"כ אורי מקלב המשמש כגבאי במקום: "כלל ישראל הולך לעבור ניתוח ביום שני". האברך אף התבטא במילים קשות נגד ח"כ מקלב שעמד באותה עת על יד הבימה טרום התחלת קריאת התורה.

האברך המוכר למקומיים מהפגנות קודמות אותם ארגנו אנשי 'הפלג' סולק בכוח עלך ידי קבוצת אברכים מבית המדרש, כאשר מחוץ למקום הוא ממשיך לצעוק ולהתבטא בחומרת העברת חוק הגיוס החדש.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כולם נגד החכי"ם שתומכים בחוק השמד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. :::::להעמיד דברים על דיוקם::::: יש כאן שתי דעות בלבד: יש משכילים ואפיקורסים והם פלג הבני ברקי המתיצבים ברצון לגיוס השמד והניאוף, דהא יש להם זכות לכפור בקב"ה ותורתו ר"ל. ויש יהודים קדושים וטהורים הלוחמים למען תורתינו הקדושה נגד השמד כדי לקדש שם שמים ברבים והם יצליחו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מתי זה עבר מסדר היום שצריכים להחזיר אותו?? ולצעוק על אורי מקליב זה אכן טוב אבל לא מספיק היו צריכים לסלק אותו מבית המדרש!!! ביחד עם כל ה"שטנ"מאנים!!!!!

  היהודי האוטנתי |
  הגב