אחיו של אפרים ברכה שובר שתיקה: "הפרסומים הרגו אותו"

חצי שנה לאחר התאבדותו של החוקר מספר 1 מדבר אחיו, מוטי ברכה, על ההתאבדות, רגשות האשם והיחסים של אחיו עם הרב פינטו. "מבחינתי הפרסומים הרגו אותו…הוא אף פעם לא סיפר לנו על מה שנעשה עם הרב", הוא אומר בראיון לערוץ 10. יואב יצחק בתגובה: "מוחה על התגייסות ערוץ 10 למסע מפוקפק לטיהור אפרים ברכה"

מוטי ברכה שובר שתיקה: אחיו של תת-ניצב אפרים ברכה, מפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה שהתאבד בירייה לפני כחצי שנה מדבר לראשונה על ההתאבדות ועל הנסיבות ש – לדעתו – הובילו אליה.

"אני הראשון שקיבלתי את הטלפון מהבת שלו שבו היא אמרה לי שאבא הלך ולא חזר. ישר התקשרתי לאחים שלי והלכנו לבדוק, חשבנו בהתחלה שאולי הוא הלך לקבר של ההורים שלנו, אבל ב-19:00 קיבלנו את ההודעה המרה", סיפר ברכה בראיון לערוץ 10.

על נסיבות ההתאבדות אמר ברכה: "לכל אחת מאיתנו יהיו תאריות וכל אחד יחפש את רגשי האשם שלו וישאל את עצמו איפה הוא טעה. מבחינתי הפרסומים הרגו אותו. מערכת היחסים בינינו הייתה חזקה והיינו משחקים ביחד כדורסל. הייתה לו דרך להרגיע אותך".

כשנשאל על היחסים בין אחיו לרב יאשיהו פינטו השיב ברכה: "הוא אף פעם לא סיפר לנו על מה שנעשה עם הרב…אני יודע שהוא היה אצלו למטרות עבודה".

"היה אצלו לענייני עבודה". הרב פינטו. צילום: פלאש 90
"היה אצלו לענייני עבודה". הרב פינטו. צילום: פלאש 90

יואב יצחק, העיתונאי שפרסם את התחקירים המפלילים על ברכה, מסר בתגובה: "אני מוחה על התגייסות ערוץ 10 למסע מפוקפק לטיהור אפרים ברכה ז"ל. בניגוד לטענותיכם, אין מדובר במסע הכפשה, אלא בסדרה של תחקירים שפרסמתי וחשפתי בדבר מעשיו הפליליים של תנ״צ ברכה. בית המשפט לא קיים שום דיון מהותי בשום פרשה שחשפתי ולכן לא הפריך וגם לא אימת מאומה, מכיוון שאלה הוסתרו מבית המשפט ע"י הפרקליטות שגוננה על ברכה ז"ל.

ברכה ז"ל התאבד בגלל שידע היטב על האירועים שהתרחשו במח"ש ועל העדויות שנשמעו בשבוע שקדם להתאבדות, לרבות עדויות שאימתו החשדות בדבר הדלפותיו מחקירת פרשת השוחד בעיריית אשדוד ועדויות נוספות שאימתו החשדות לכך שקיים יחסי שוחד עם כמה גורמים ובהם קבלנים בכירים.

בנוסף נמסרה עדות במח״ש מצד עבריין על הדלפה מצד ברכה. ברכה ידע היטב כי חקירתו היא עניין של ימים ולכן בחר להתאבד. הפרסומים על מעשיהם של מאיר ומוטי ברכה לא נעשו כחלק ממסע הכפשה, אלא כחלק מסדרה של כתבות לחשיפת עבירות פליליות שבוצעו במשך שנים בחברת דן. הפרסומים התבססו על דוח מבקר המדינה שחשף כשנה קודם לכן את מעשיהם של האחים ברכה וכן על בסיס תלונות למשטרה שהגישו נגדם בכירים בחברת דן".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.