אחיו של שמעון לסרי ז"ל בראיון דומע (הקלטה)

"זה לא פשוט, באמת לא פשוט, משפחה שכולה, שאבא קובר בן זה הדבר הכי קשה שיש, הסדר צריך להיות הפוך, כאן זה התהפך, אבל אנחנו מקבלים הכל באהבה, התברר לנו ש-20 שנה חיינו עם בן אדם צדיק, קשה מאוד", סיפר אחיו של שמעון לסרי בראיון לקול חי. האזינו. {"לא שואלים שאלות על בורא עולם"}

יממה לאחר הטרגדיה: אחיו של שמעון יוחאי לסרי ז"ל בן ה-20 שטבע בערב שבת בחוף באשדוד, העניק ראיון דומע למוטי לביא הבוקר ברדיו 'קול חי' וסיפר על התחושות הקשות: "בוקר קשה, אחרי ההלוויה אמש", אמר ודיבר על האמונה של בני המשפחה, "אנחנו מקבלים הכל באהבה, זה לא פשוט בכלל, הקב"ה נותן כוחות ומתחזקים. אני כל הזמן חושב על המתנה שהייתה לנו, אח שלנו, לא פשוט בכלל, חשבנו על שאר הדברים, חג שבועות שהוא הלך לטבול בים, הוא הלך לטבול לפני חג שבועות, הים שהוא המקווה הטוב ביותר, הוא הלך להיטהר, הוא היה נשמה גדולה וקדושה, אנחנו מקבלים הכל באהבה"

"זה לא פשוט, באמת לא פשוט, משפחה שכולה, שאבא קובר בן זה הדבר הכי קשה שיש, הסדר צריך להיות הפוך, כאן זה התהפך, אבל אנחנו מקבלים הכל באהבה, התברר לנו ש-20 שנה חיינו עם בן אדם צדיק, קשה מאוד", סיפר.

על ההתמודדות עם הטרגדיה סיפר האח, "זה קשה מאוד, אבל אנחנו לא שואלים שאלות על בורא עולם, יש זמן שכתוב 'וידום אהרון', שזה מגיע לבן עצמו הוא מבין כמה זה חשוב הענין של 'וידום אהרון'. אנחנו פשוט לא שואלים ומקבלים הכל מאהבה. אנחנו יודעים כעת כמה צריך להעריך יותר את ריבונו של עולם, אנחנו לא ידענו, פתאום אתה מבין שאנשים מסביבך הם צדיקים, הייתה הלוויה שצדיקים גדולים לא זוכים לה, אלפים הגיעו. אנחנו מקבלים הכל מאהבה, מה שריבונו של עולם נתן לנו זה הכל בגדר מתנה".

"הוא מחזק אותנו, גם כשקיבל את ההודעה היה בזיכוי הרבים בדימונה, היה שם כל החג, במוצאי החג שלחנו לו את ההודעה יחד עם אנשים שהיו איתו. והם סיפרו לנו שדווקא הוא חיזק אותם".

"בהלוויה, הראשל"צ דיבר עם אבי בצד, ואמר לו 'תדע לך, אתה משמח אנשים וכל מה שהקב"ה עושה זה בכדי לשמח אותך בסוף, תמשיך לשמח את האנשים'. זה קשה מנשוא שאבא קובר ועומד ליד הקבר הטרי שלו".

"במיוחד בזמנים האלו שזה ימים לא פשוטים, אני קורא לכל הבחורים שהולכים לים – ללכת רק למקום שיש שם מציל, כתוב שאסור ללכת למקום של סכנה. אני גם רוצה להודות לאנשים שעשו עבודות קודש, 45 דקות ישבו בחוף, לא מובן מאילו. בן אדם רגיל היו משאירים אותו ככה. כאן עשו ניסיונות ושלחו אותו לבית החולים במצב מאוד מאוד קשה, אבל כנראה הזמן שלו היה להיפטר ביום חג שבועות שזה יום קדוש מאוד".

"הייתי בבית שלי בבאר שבע, בדיוק כשיצאתי מהספר קיבלתי הודעה שאחי נמצא בהחייאה על החוף, קשה מאוד לקבל דבר כזה, מישהו שהיה על החוף דאג שזה לא יופץ בקבוצות לפני שהמשפחה יודעת"

"התחלנו להתפלל באותו רגע, כל אחד תפס את הפינה שלו והתחיל להתפלל. עד שקיבלנו הודעה שפינו אותו לבית החולים במצב קשה, וזה היה נס אחד גדול, לא היה מציל בחוף ולקח זמן עד שהגיעו אנשים שעברו במקרה בחוף והתחילו לעשות החייאה, אחר כך הגיעו צוותי ההצלה והמשיכו במאמצים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.