אחיין של הרב מרקוביץ' נעצר, המשטרה תוציא צו סגירה לפנימיות?(וידאו) (גלריה)

לילה סוער בגבעת הישיבה: במהלך הלילה הגיש הגר"ש מרקוביץ' תלונה למשטרה נגד אחיינו בטענה שתקף אותו, לפנות בוקר נעצר האחיין והמשטרה צפויה לבקש להאריך את מעצרו. בעקבות המהומות: במשטרה שוקלים להוציא צו סגירה זמני לחלק מהפנימיות. 12 שעות של טרור – סיכום ביניים

עוד לילה סוער עבר על פונוביז' והשקט לא נראה באופק:'. הרב שמואל מרקוביץ', ראש פלג ה"מחבלים" בישיבת פוניבז' בבני ברק, הגיש תלונה במשטרה נגד אחיינו בטענה שתקף אותו אתמול בלילה (ראשון). המקרה ארע על פי החשד ברחוב דסלר בבני ברק.

התקיפה לכאורה באה על רקע האלימות בין "המחבלים" לבין פלג ה"שונאים" בראשות הרב הרב אליעזר כהנמן. המשטרה עצרה את האחיין והבוקר הוא הובא להארכת מעצרו.

בעקבות המהומות והאירועים הקשים שוקלים במשטרת מחוז דן להוציא צו סגירה זמני לחלק מהפנימיות.

כזכור, האלימות בישיבה הגיעה אמש לשיא מביש חדש כאשר למעלה מ-10 נפגעו מגז מדמיע ומאלימות בזירת הישיבה. כחלק מאירועי הימים האחרונים החלו בחורים מפלג "המחבלים" להשתולל בהיכל בית המדרש בעיצומה של תפילת מעריב.

ע"פ עדות אחד הבחורים: מיד עם תחילת התפילה החלו בחורי "המחבלים" לשיר ולהתפרע ואף התיזו גז מדמיע בהיכל הישיבה.

הקטטה שהחלה במעריב נמשכה לאחריה ברחבת הישיבה כאשר על פי טענת בחורי פלג "המחבלים" הגר"ש מרקוביץ הוכה ונפצע קלות, בשל כך, הקטטה הפכה לאלימה ועשרות בחורים משני הפלגים התקוטטו ביניהם וחלקם אף נפגעו מהתזת גז מדמיע.

כוחות גדולים של מד"א הגיעו לזירה וטיפלו פצועים במקום. רוב הבחורים לא התפנו לבתי החולים לאחר שלא התאפשרה כניסת רכבי ההצלה למתחם. כ-13 בחורים פונו לבת החולים איכילוב ומעיני הישועה בבני ברק לאחר שנפגעו משאיפת גז מדמיע. ראש ישיבת פוניבז' הגרח"פ ברמן הגיע במהלך הערב לבקר את הפצועים בבית החולים איכילוב.

[alooma ref="9e18e0a8107604db0227a7790a2aaa15.avi" src="1" autoplay="1" pid="0"]

unnamed

כזכור, ביום חמישי האחרון כמאה שוטרים פשטו לפנות בוקר על ישיבת פוניבז' בבני ברק ועצרו 25 בחורי ישיבה נגדם הוגשו תלונות בעבר על ידי עמיתיהם בשל הפרעת הסדר ומקרי אלימות.

מדובר בסכסוך ישן השורר מזה שנים בין שני פלגים בישיבת הדגל של הציבור הליטאי. שורש המחלוקת טמון במאבקי השליטה של הקודקודים בישיבה, דבר שמעצים עוד יותר את מה שבציבור החרדי מכנים 'חילול ה' עצום'. בעוד שקבוצה אחת מזוהה עם אחד מראשי הישיבה, הקבוצה השנייה מזוהה עם עמיתו. ומכאן ההתכתשויות הבלתי פוסקות.

שוטרים בישיבת פוניבז באדיבות המצלם

הצלה ךיד פוניבז' בלגן

ממשטרת ישראל נמסר: "עקב ריבוי עשרות תלונות במרחב דן שעיקרן מקרי אלימות וכו', עוכבו ונעצרו הלילה לחקירה כ-25 תלמידים בישיבת פוניבז' בבני ברק".

"הפעילות הינה נקודתית כנגד החשודים שכלפיהם הוגשו תלונות ולא חלילה כנגד כלל הישיבה והתלמידים או כנגד מאן דהוא בעולם התורה. הפעילות המשטרתית נעשתה לאחר אין ספור בקשות ושיחות שבהם הובטח כי מעשי האלימות יפסקו אולם לא כך קרה והתלונות המשיכו להצטבר במשטרה", נמסר מהמשטרה.

בתוך כך ר"י פוניבז הגרח"פ ברמן הגיע כעת לבקר את הפצועים בבית החולים איכילוב בתל אביב שם מאושפזים 4 מתוך 14 הנפגעים הערב בקטטה ההמונית בישיבת פוניבז'.

unname2d

unnamed (59)

unnamed (60)

unnamed (61)

unnamed (62)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.