"אחראי למעשיו": שליסל כשיר לעמוד לדין

לקראת הגשת כתב אישום: לבית המשפט המחוזי בירושלים תוגש היום הצהרת תובע בעניינו של הרוצח ישי שליסל

הרוצח נמצא כשיר לעמוד לדין: לבית המשפט המחוזי בירושלים תוגש היום הצהרת תובע בעניינו של ישי שליסל, ה"חרדי" שרצח את שירה בנקי במצעד בירושלים לפני כחודש.

שליסל, שמלבד בנקי דקר גם מספר משתתפים נוספים ופצע אותם בדרגות שונות, נמצא אחראי למעשיו וכשיר לעמוד לדין בבדיקה פסיכיאטרית שנערכה לו.

כזכור, בית משפט השלום בירושלים שהאריך לפני למעלה משבוע את מעצרו של שליסל, החליט כי הוא ייבדק על ידי הפסיכיאטר המחוזי, בכדי לקבוע אם הוא אחראי למעשיו בעת ביצוע העבירה והאם הוא כשיר לעמוד לדין.

מתוך המסמך שהוגש מחר לבית המשפט עלתה האפשרות לפטור מעונש של הרוצח, לאחר שהפסיכיאטר שחיבר את המסמך ציין כי הסוהרים העידו ששליסל התנהג במעצר "באופן מוזר".

כאמור, בדדיקה מקיפה שנערכה לשליסל מצאה כי הוא מודע ואחראי באופן מלא למעשיו, מה שיאפשר לו לעמוד למשפט בו הוא יואשם ברצח, ניסיונות רצח, חבלה חמורה ועוד.

בתוך כך, במשטרה ממשיכים לחקור את המחדל שהוביל לכך ששליסל פעל ללא קושי זאת למרות הסימנים המוקדמים והנורות האדומות שהבהבו בימים שלפני הרצח.בחדשות 2 נחשף בשבוע שעבר כי מספר ימים לפני הדקירה התריע קצין משטרה בנוגע לסכנה הנשקפת מהרוצח ישי שליסל.

בישיבה שהתקיימה ימים קודם לתקיפה, התריע קצין משטרה כי יש לפקח על הרוצח שדקר את הנערה ועל חמישה "חריגים" נוספים.

את המידע מסר גם לוועדת הבדיקה שהוקמה בעקבות הרצח של הנערה הצעירה שירה בנקי.

צפו בכתבה (באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.