אחרי גן החיות: רב הכותל אירח את המטכ"ל (גלריה)

כשוך פרשת ביקורו של רב הכותל ביום השואה בגן החיות התנכ"י בירושלים אירח רב הכותל את פורום מטכ"ל בירושלים ובכותל המערבי.

אל הביקור הצטרף ראש עיריית ירושלים – ניר ברקת. בהגיע אנשי הסגל אל רחבת הכותל המערבי נערכה תפילה בראשות רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ שליט"א. אנשי הפורום הצטרפו לאמירת "מי שברך" לשלום חיילי צה"ל ואף נשאו תפילה לשלום המדינה. לאחר התפילה השתתפו חברי מטכ"ל בסיור מודרך ברחבת הכותל, ונחשפו לחפירות הנערכות במקום, כמו גם לאולם חדש ורחב ידיים מהעת העתיקה, שנחשף לאחרונה.

דברי ברכה נשא בפניהם רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ. רב הכותל דיבר על חשיבות הביקור, המציין כי צה"ל משמש חוליה בשרשרת מורשת הדורות של העם היהודי. "ללא עבר אין לנו עתיד" אמר הרב בהזכירו כי ללימוד ההיסטוריה של העם היהודי ישנו ערך עצום, ביצירת העתיד היהודי והערכי של עם ישראל. "מרגש במיוחד לראות את הפורום הנכבד שמבין את משמעות המורשת היהודית" סיכם רב הכותל המערבי. בדברים שנשא הרמטכ"ל – רב אלוף בני גנץ, ציין את היותו של הביקור משקף את היסודות עליהם בנוי צה"ל.  "אנו יודעים כי לקיומנו יש תשתית, עליו יש לבנות נדבך אחר נדבך בבניין העם. השהות בכותל המערבי והחשיפה אל שורשינו הינה נדבך חשוב מאין כמותו, בבניית הכח והאמונה של העם היהודי" אמר הרמטכ"ל.

לסיום, נחשפו חברי הפורום לפרויקט "המסע לירושלים" שהציג להם מר מרדכי (סולי) אליאב – מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי. הפרויקט הייחודי הציג בפניהם את עברו העשיר של העם היהודי לדורותיו ולשלוחותיו על פני תבל, תוך ביטוי ערגתם וכיסופיהם של בני הדורות להציב את כף רגלם על אדמת ירושלים. בסיכומו של היום התכנס פורום מטכ"ל לדיון פנימי באולם החדש שנחשף במנהרות הכותל המערבי, כשהיום המעשיר ומלא החוויות מציין בעבורם את אחדותה של ירושלים עיר הקודש – בירת ישראל. HAC_6006 ADM_5963 ADM_6080 HAC_5993

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.