אשת הברנז'ה החרדית שהתעלפה • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של אתר 'אקטואליק': הדיל של העיתונאית החרדית, מאחורי הקלעים של 'ועידת המודיע', ופינת הממריאים

לאחר שבוע של שמחות, הברנז'ה התעטפה באבל וביגון קודר לאור הטרגדיות הקשות שהכו בביצה. לבקליינע לא נותר אלא לנחם: בנחמת ציון תנוחמו.

ונפתח (כמובן) את המדור בפרסום ראשון, יום שלישי בשעות הצהריים, ובמוקד מד"א בירושלים, מתקבלת שיחת טלפון על התעלפות של עובדת באחד ממערכות העיתונים. חובשים מוזעקים למקום ופותרים את הבעיות. רק בריאות.

 

בהמשך לאייטם הקודם, עובר אורח שעבר בשכונת סנהדריה שיגר לנו תיעוד ממסע ההלוויה של הרבנית חנה הורביץ ע"ה.

והיו גם שמחות במשפחה. מזל טוב לחבר הוועדה הרוחנית בעיתון משפחה אפרים גלינסקי לרגל אירוסי הבן.

שמחה נוספת בעיתון משפחה, אתי נוסבוים, עורכת עיתון ילדים, חיתנה את בתה. מזל טוב!⁠⁠⁠⁠

משפחה אחרון, קוראי הארץ שרכשו עיתון לשבת, גילו חוברת מצורפת לעיתון בת 47 דפים תחת הכותרת: חזון מדיני בטחוני לארץ ישראל, על פי משנת הרבי מלובביץ', שלקוח כמובן מתוך הספר ברגע אמת שחובר על ידי העיתונאים יוסי אליטוב, אריה ארליך ושלום ירושלמי. מעניין מה הוביל אותם לעניין צירוף החוברת ומי שילם על כך.

לאחר שהודיע בערוץ הכנסת כי הוא מוריד פרופיל בראיונות לתקשורת, החליט יו"ר הקואליציה דוד ביטן לשבור את השקט היחסי ולהעניק ראיון נרחב דווקא לעיתון חרדי.

ביטן גולל בפני יצחק פלדמן את קורותיו והיחסים מול המגזר החרדי. את התוצאה הגיש מעל גבי 'בקהילה' כשהקורא הראשון היה לא אחר מאשר ביטן עצמו.

ס'חה רגע. צילום: איציק בלניצקי

אחרי עבודה סזיפית, פגשנו את פלדמן בצ'ולנט של אריה בברכפלד.

 

בוועידת המודיע לעסקים שתתקיים בט"ו תמוז ישתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החינוך נפתלי בנט, שגריר ארה"ב בישראל דיויד פרידמן ועוד.

ל'בקליינע' נודע כי ראש העיר חיפה יונה יהב הודיע שיכבד את הנוכחים בהשתתפותו רק אם יתנו לו לנאום. מקורביו טוענים שגפני הזהיר את ליצמן כי לא יגיע לועידה, באם ראש העיר החיפאי ינאם.

עיתונאית חרדית פנתה ביום רביעי האחרון לגורם בכיר באחת המפלגות החרדיות והבטיחה לו לחדול מהתקפות. היא ביקשה שיתוף פעולה בתמורה וקיבלה.

תכונה רבה הורגשה השבוע במשרדי 'אקטואליק' הממוקמים אי שם בפאתי בני ברק, לרגל השקת המגזין החזותי אקטואליק Weekend.

בקליינע שקיבל טפיחות על השכם ואין ספור ד"שים, יכול לברך על המוגמר ועל הדב שהתעורר משנת החורף.

במהלך השבוע הפציע דב אייכלר במשרדי אקטואליק, והקריא את הטקסט לטור המצולם שהיכה גלים ברשתות החברתיות. בשלב מסוים בקליינע הבחין כי הפובליציסט לבש חולצה שרוח חכמים אינה נוחה הימנה, חיש מהר, הסיר עורך האתר את חולצתו הלבנה היישר לזרועותיו של המצליף.
 

אה, וגם אורחים הגיעו לבקר.

במעבר חד לספרא, צביקה כהן מחזיק תיק חינוך חרדי בירושלים נכנס לקבל את ברכת נשיא המועצת הרב שלום כהן לפני סגירת הרישום לסמינרים

הסגן ששימש כנהג: השבוע נכנס איש החינוך צביקה כהן 'אבי בנות ירושלים' למעונו של נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן שליט"א וקיבל את ברכתו והדרכתו לקראת סגירת הרישום בירושלים, בתום ההתייעצות ביקש נשיא המועצת מכהן לקחתו לאירוע בצידה השני של ירושלים. בשעות הללו בדיוק נחסמו הכבישים באזור הרובע היהודי בעקבות חג הרמאדן של המוסלמים, כהן קפץ על הבקשה ולקח את נשיא המועצת לאירוע כבקשתו.

אבי אמסלם חבר מועצת העיר אשדוד יחד עם עו"ד מאיר בן סימון, אבינועם שושן, ישבו עם האחרון על מנת להחזיר את שושן לתפקיד יו"ר ועד הנמלים באשדוד.

משתתפי השיעור באשדוד, נדהמו לראות בשיעורו השבועי של מרן הראשון לציון רבי יצחק יוסף, את הדיין הרב חיים בר ששת שכובד להיות הרב המקדים בשיעור. האברך הוא בנו של הקליבר מבני ברק הרב דוד בר ששת, ומחותן של הרב רפאל אבוחצירא מאשדוד.

אחרון אשדוד. אבי אמסלם הרמ"ט של שר הדתות נצפה כשהוא לוקח את בנו לסיבוב עם האופניים.

הממריאים לחו"ל: דב אייכלר המריא לשוויץ לרגל שמחת משפחתית.

אשר גרייבר, עורך ושדר ברדיו 'קול חי' יצא להתרענן בכרתים.

המעבד המוביל בישראל יואלי דיקמן, יצא בתחילת השבוע יחד עם עוזר דרוק לדינר מיוחד 200 שנה לישיבת מיר שנערך בוינה בהשתתפות ראשי הישיבה, רבנים, ונגידים.

כאמור, על החלק המוזיקאלי ניצח המאסטרו יואלי דיקמן ותזמורתו עם הזמר העולמי מוטי שטיינמץ. על הדרך הוא עשה שופינג.

פישי ויזל, מנכ"ל קופת חולים לאומית בבני ברק, יצא לתפוס בריזה בחוף הנפרד של ראשון לציון. ויש גם תיעוד.

כך נראה המטה המקולף של יהשוע טטנהויז, ראש המטה של סגן שר החינוך  פרוש.

דודי קנופלר ומקהלת מלכות מצלמים לנו נחמה…

בצילומים לקליפ מרהיב שצולם בעיר העתיקה למוצאי שבת נחמו.

יובל טייב פגש את אייל גולן, השניים החליפו חיבוקים, איחולים, וברכות.

הצלם שלומי כהן שטופח במדור, ומכאן המריא לשורה של יעדים מסביב לגלובוס, הצליח לסגור מעגל. השבוע הוא הוזמן על ידי השר לשכת השר יעקב ליצמן לתעד את שמחת השבע ברכות לנכדו של השר שהתקיימה בסלון ביתו של ליצמן, כפי שכבר קראתם בכל העיתונים והאתרים, אורח הכבוד היה ראש הממשלה והגברת. לסיום, ביקש הצלם להצטלם עם ראש הממשלה וקיבל.

לסיום: סגן ראש עיריית ב"ב הרב אברהם רובינשטיין מארס הערב את ביתו עם הבה"ח יוסי וולפא מבכירי ישיבת אור ישראל. שיהיה במזל.

אהבתם או שלא? הגיבו לנו.

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם?  מפגש מעניין בין רבנים?  איזה איש עסקים חרדי טס לחו"ל? מה עושה באמת הכתב של.? מי עומד להתארס? ומי בכיוון ההפוך? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם ימשיכו להתקבל במייל של המדור: nbjovsr88@gmail.com

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חוסר רגישות שכרוך בשפה עילגת

    למרות שלושת הרמזים, הקורא עדיין לא מצליח להבין שאתם מתכוונים לדרוך לאנשי משפחה על הפצעים המדממים. אתם מתבקשים להבהיר בצורה ברורה שזו כוונתכם.

    עובר אורח..... |
    הגב