אחרי הארווי: הוריקן "אירמה" בדרך לפלורידה

אחרי הוריקן "הארווי", הוריקן "אירמה" בדרך לפלורידה. התושבים כבר הצטיידו ואספו כל מה שאפשר מחנויות המזון

בקושי החלו בארה"ב לאסוף את השברים אחרי סופת "הארווי", וכבר מגיע "אירמה", הוריקן בעל פוטנציאל קטלני, ומאיים להכות באיים הקריביים ובפלורידה כבר בימים הקרובים.

סופת "אירמה" התחזקה אמש לסופה בדרגה 5, עם רוחות שמגיעות למהירות של 280 קמ"ש. מהמרכז הלאומי להוריקנים בארה"ב, נמסר כי "אירמה הופכת להוריקן מסוכן ביותר בדרגה 5. יש לסיים את ההכנות באזורים המועדים".

עם המדידות האחרונות, אירמה ההוריקן החזק ביותר שתועד מחוץ לאיים הקריביים ולמפרץ מקסיקו. לפי המודלים האחרונים, "אירמה" מאיימת על פורטו ריקו, הרפובליקה הדומיניקנית, האיטי, קובה, איי בהאמה, וגם על חלקים מפלורידה. ההוריקן, לפי התחזיות, צפוי להגיע לפלורידה, אחת המדינות הגדולות בארה"ב, כבר בסוף השבוע הקרוב, ועלול לזרוע הרס קשה.

משרד החוץ המליץ אמש למטיילים ברפובליקה הדומיניקנית לעקוב אחר דיווחי השלטונות והתקשורת בנוגע למסלול הוריקן "אירמה" ולהישמע להוראות הבטיחות.

עוד הומלץ לישראלים השוהים באזורי החופים לשקול לעבור בהקדם לעיר הבירה סנטו דומינגו ליומיים הקרובים. כמו כן, נמסר כי ניתן לפנות לשגרירות ישראל בנושא.

נכון לאתמול הוצאו אזהרות הוריקן בחלק מהאיים הקריביים ובפורטו ריקו, שם המושל ריקרדו רוסלו הגדיל לעשות וכבר הכריז על מצב חירום. רוסלו אישר מראש את השימוש במשמר הלאומי במקרה שההוריקן יכה, וקרא ל־3.4 מיליון תושבי האי להתכונן לסופה שעלולה להיות קטלנית. עין הסערה צפויה להתקרב עד כדי 80 ק"מ מחופי המושבה האמריקנית כבר היום, בשעות הלילה המאוחרות.

"זה משהו חסר תקדים", אמר אמש רוסלו במסיבת עיתונאים מיוחדת. מטאורולוג של רשות החיזוי האמריקנית שמוצב בפורטו ריקו, הוסיף: "פורטו ריקו לא ראתה הוריקן בעוצמה כזו כבר כמעט 100 שנה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.