אחרי הגיוס: האדמו"ר מסאטמר בקרב על יהודי צרפת

האדמו"ר מסאטמר יגיע לצרפת יחד עם האדמו״ר מפשעווארסק-אנטוורפן  כדי להציל את יהודי צרפת "מזרועה של הציונות".

המאבק על יהדות צרפת: בימים האחרונים פורסם כי המהר״י מסאטמר יגיע לצרפת יחד עם האדמו״ר מפשעווארסק-אנטוורפן  כדי לחזק את היהדות הנאמנה במדינה הגדולה באירופה שיתקיים בט׳ תמוז תשע״ז.

יצחק וייס, דובר החסידות, אומר היום בשיחה עם  ׳אקטואליק׳ כי המניע למאבק הוא פעילות מוגברת של הסוכנות היהודית בקרב יהודי צרפת, בחסידות רואים בכך ״שואה רוחנית״ נוספת שמתחוללת שם והחליטו להשקיע משאבים רבים וסכומי עתק כדי להציל את יהודי צרפת מזרועה של הציונות. ״עד היום גויסו בסביבות ה-10 מליון דולר למען המאבק הזה״, אומר וייס ומוסיף כי "הפעילות היא  גם בקרב העולים אלו שכבר נלכדו ברשת הסוכנות כדי לרשום את ילדיהם במוסדות חינוך תורניים וגם בקרב אלו שעדיין מתגוררים בצרפת".

וויס מספר על עשרות נגידים באירופה שיצטרפו אל המהר״י מסאטמר ואל האדמור מפשווארסק וכי הוא כבר מקבל דיווחים על היערכות הקהילות היהודיות בצרפת לקראת הגעת האדמ"ורים והנגידים.

השבוע פרסם הכתב הכלכלי של תאגיד השידור הציבורי -עקיבא וייס, כי במסגרת המאבק בגיוס, ולצד עצרת הענק החליטה חסידות סאטמר ״הזלונים״ להקצות סכום של 4 מליון דולר להמשך המחאות נגד מדיניות הגיוס של הממשלה בישראל.

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יעשו פרסומת וכולנו ח"ו נפסיד?

  הנה עצם חידוש חוק הגיוס הוא בוודאי רע גדול. כי פעם ראשונה בהיסטוריה הסכמנו לשלוח בחורים חרדים לצבא השמד. זה נתן לגיטימציה לכל הציידים למיניהם להיות כעמלק תוקפים את כל הנחשלים. באמת הרי עצם הכחשת המציאות גורמת נזק! כי אם אין בעיה אין טיפול.

  היתכן בהחלט שבמצב ההוא החוק היה מבחינת רע במיעוטו???? אך בגלל זה הוא מושלם? בגלל זה צריך כמו חזיר להראות שאצלנו הכל כשר? הרי הגה"ג ר' משה הילל (שהוא איש רוח ד' בו) הסכים שאפילו בחור עובד צריך ללכת לכלא ולא לצבא!!!

  ומצד שני? מה הם חושבים שר' משה הילל מוכן להפקיר את כלל ישראל? אם היו עושים את הפעולות ההצלה מלכתחילה, הרי הוא היה חוד החנית של מלחמה!!! אלא מה? המחלוקת חשובה יותר!!! עד מתי? עד שכולם התגייסו? צד אחד (הרשעים) יכחישו את הסכנה וצד שני (הצדיקים) יעשו פרסומת וכולנו ח"ו נפסיד? הרי רוב הציבור לכאורה נראים שהם יראים ושלמים!

  ומה אכפת להם שעושים מחאות נגד גיוס הצבא, ובעד חיזוק עולם התורה??? התשובה היא: בגלל שהם שולחים אלפי בחורים לשמד ממש, ושינו את מסורת הדורות ולא רוצים שקלונם יושמע ברבים, [אע"פ שהחזון איש אמר – יהרג ואל יעבור] וכעת גדולי התורה של המועצת של אמריקה לא מפחדים לזעוק את האמת, וגם שלחו להם את המכתב!!! עכשיו לפני ביאת המשיח, זו תחילת של המהפכה, למרות עשרות מליוני השקלים המושקעים בקמפיין האגרסיבי להשתיק כל קול מחאה על השיוי הקיצוני שעובר היהדות החרדית בשנים האחרונות בעקבות גזירת הגיוס.

  יעשו פרסומת וכולנו ח"ו נפסיד? |
  הגב
 2. האדמור איש ישר

  העיתון של יתד נאמן אחרי המהפך ולפני תיקון חוק הגיוס (במרכעות) כתבו בשם מרן הרב שטינמן ש-חוק יעדים ומכסות זה גזירת שמד וזימה בפועל, ונלחם בכל הכח עד שלא יהיה מצב כזה שאפילו בחור אחד מישיבה לא יוכל לשבת וללמוד וכל שכן יותר מאחד.

  מציגים עשרות קלסרים של אלפי!!! בחורים חרדים שהתגיסו, אז אפי' אם יתרצו על 500 בחורים תירוצים מתירוצים שונים אבל מה אם שאר "אלפי" בחורים בנחל החרדי של זימה. אין מה לעשות כהיום זה היתד שלנו, לקיים מה שנאמר: וְיָתֵד תִּהְיֶה לְךָ וכו' וְכִסִּיתָ אֶת צֵאָתֶךָ.

  האדמור ממש צדיק |
  הגב