אחרי ההאשמות – ישראל מכחישה: לא אנחנו תקפנו במצרים

תקיפת משגר הטילים בעיר רפיח במצרים:שר-הביטחון, משה בוגי יעלון, התייחס אמש (מוצ"ש) לפרסומים לפיהם צה"ל הוא האחראי לתקיפת החוליה, בה נהרגו חמישה פעילי ג'יאהד. בהודעה שהוציא, כתב יעלון כי "מדינת ישראל מכבדת את ריבונותה המלאה של מצרים. לא נאפשר לשמועות ולספקולציות, כמו אלו שהתפתחו ביממה האחרונה, לפגוע בהסכם השלום בין המדינות".
ארגון טרור פעיל בסיני שמשתייך לאל-קאעידה טען אתמול כי לוחמיו היו המטרה לתקיפת חיל האויר הישראלי לכאורה ביום שישי בשטח מצרים. בהודעת הארגון "אנסאר בית אל-מקדיס" , נכתב כי צה"ל הפציץ חוליה שהתכוננה לשגר רקטה אל עבר שטח ישראל, וכי ארבעה מפעיליה, ולא חמישה, נהרגו בהתקפה.
בסוף-השבוע הכחיש דובר הצבא-המצרי את התקיפה הישראלית, ואמר כי אין כל שחר לטענות לפיהן מצרים שיתפה עם ישראל פעולה לקראת פעולה שכזו. בהודעה של דובר הצבא המצרי נכתב כי לפרסומים הללו אין כל בסיס, והטענות לפיהן היה תיאום בין חיל האוויר הישראלי לצבא המצרי לקראת תקיפה שכזו "מנוגדות לשכל הישר".
"חיל האוויר המצרי הוא שתקף אתמול אחר הצהריים את חוליית הג'יהאד שתכננה לשגר טיל", אמר אמש קצין בכיר בצבא מצרים לסוכנות הידיעות הגרמנית. לדבריו, התקיפה בוצעה בידי מסוק אפאצ'י מצרי וכי עדי ראייה אישרו שראו את המסוק. לטענתו, יעד המתקפה לא היה ישראל אלא מצרים ובמקום נמצאו שלושה טילים שהיו מיועדים לשיגור אליה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.