אחרי ההסכם: הקרב הפנימי בליכוד מתחמם

בליכוד נפתח הבוקר הקרב על השלל שנותר. ההערכה: רה"מ יותיר בידיו את תיק החוץ, מה שיהפוך את הקרב ליצרי עוד יותר

אחרי שהצליח להתגבר על המחלוקות ולהגיע להסכמות עם "השותפות הטבעיות", נערך רה"מ לקרב הגדול בתוך הבית: חברי הליכוד לוטשים עיניים לשלל שנותר ולכולם ברור כי חלוקת התיקים והמשרדים תותיר נפגעים וממורמרים רבים.

מי שיכולים לישון בשקט הם ח"כ יולי אדלשטיין שימשיך בתפקידו כיו"ר הכנסת, השר בוגי יעלון שימשיך לכהן כשר הביטחון והשר ישראל כץ שימשיך לקדנציה שלישית במשרד התחבורה.

גלעד ארדן, יובל שטייניץ, סילבן שלום ואפילו צחי הנגבי רואים עצמם ראויים לתפקיד שר החוץ, אלא שבכוונת רה"מ להותיר בשלב זה את התיק בידיו – כדי להעניק אותו בבוא העת ליו"ר מפלגת העבודה במידה ותוקם ממשלת אחדות. כך או אחרת, השארת תיק החוץ בידי נתניהו מעצימה את עוצמת הקרב על התיקים האחרים.

שר הפנים גלעד ארדן הוא הדמות הפוליטית הבכירה בליכוד אחרי נתניהו והוא מצפה לשדרוג במעמדו. בתחילה רצה את תיק החוץ, אחר כך ביקש את החינוך, וכעת הוא מעוניין במשרד לביטחון הפנים ובתיק הפנים המקוצץ. אולם, בעקבות מסירת תיק המשפטים לאילת שקד נראה כי ארדן יאלץ לוותר על אחד המשרדים לטובת שטייניץ – שויתר, כאמור, על תיק המשפטים.

מי שעוד רואים עצמם ראויים להתמנות לפקיד שריםם הם הצמד יריב לוין וזאב אלקין, ציפי חוטובלי, מירי רגב ואבי דיכטר. בנוסף אליהם צפוי רה"מ למנות גם את בני בגין לתפקיד שר – מה שיסבך את התמונה עוד יותר.

מתי וכיצד זה יסתיים? בימים הקרובים נדע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.