אחרי ההשמצות – אבוטבול מצהיר: "זה היה הצעד הכי קשה שלי בכל השנים"

במכתב מפורט למנכ"ל עיריית בית שמש, מפרט ראש העיר לשעבר משה אבוטבול את הסאגה של הימים האחרונים, בהם מיאן לעזוב את כסאו ב'יהדות התורה' למרות ההסכם

במכתב מפורט אותו שלח הלילה ראש העיר בית שמש לשעבר משה אבוטבול למנכ"ל עיריית בית שמש, מתי חותה, מפרט ראש העיר לשעבר את הסאגה של הימים האחרונים, בהם מיאן לעזוב את כסאו ב'יהדות התורה' למרות ההסכם:

'אקטואליק' מביא את המכתב המלא:

"יום שלישי יז' טבת תשע"ט 25/12/18.

לכבוד ידידי היקר מנכ"ל העיריה עו"ד מתי חותה הי"ו שלום וברכה .

כזכור לך שלחתי לך בתאריך: מוצ"ש כג' כסלו תשע"ט  01/12/18 מכתב התפטרות אישי שלי מחברות מועצת העיר בית שמש דבר שהודעתי עם תום מערכת הבחירות שאתפטר מחברותי במועצת העיר (למרות שקיים הסכם ברור שתנועת ש"ס חייבת לפנות מקום לנציג מיהדות התורה כמצורף בהסכם, אך העדפתי למען האחדות וזירוז המהלך שאני אתפטר).

"נקראתי לבית מרן שר התורה הגאון הגדול הרב חיים קנייבסקי שליט"א שדרש ממני לבטל את מכתבי לעת עתה, בעקבות חששותיו החזקים מנושאים של עיניני הדת שישונו בעיר בתחומי המועצה הדתית חלילה, כפי שרבני העיר התריעו במכתבים בנושא בשבועות האחרונים, ועוד נושאים וטענות פנים מפלגתיים ופוליטיים בין הסיעות המרכיבות את יהדות התורה בעיר שאין המקום מפאת כבוד ד' וכבודם של אנשים לכותבם כאן. (דבר שמן הסתם עוד יתברר בעתיד במסגרות אחרות המתאימות יותר לנושא זה).

"ולכן ע"פ דרישתו של מרן שליט"א משכתי את מכתבי יום למחרת. בשבועות אלו פניתי לבית מר"ן שוב ושוב והסברתי את רצוני העז לפרוש מהעיסוק הפוליטי העירוני לאחר 25 שנות עשיה בעיר וגם ציינתי שפינוי מקומי יוסיף לאחדות והשלום בין אגודת ישראל ודגל התורה דבר ששנים התאמצתי להשכין אחדות ושלום בין כל חלקי היהדות החרדית בעיר.

"מרן שליט"א שעוקב אחר הנעשה בעיר, ועל מאמצי רבני העיר והנציגות לפעול בכל הכח למען שימור עניני הדת ובהיות שכעת מגיעים להבנות וסיכומים ברורים בנושא, התיר לי כעת בבואי אליו לביתו  להתפטר מחברותי במועצת העיר .

"אני יודע שצעדי האחרון גרם לתמיהה מצד המכירים אותי כוותרן ובורח ממחלוקות וגם גרם צער לחברי א.נ. פרנקל על עיכוב בחברות המועצה (קצת פחות מחודש), על כך אני מיצר ומתנצל , אך חזקה עלי דרישתו של מר"ן רבם של כל החרדים לדבר ד' הנשמעים תדיר לבקשותיו והוראותיו ולבירכותיו, אשר ממרום שנותיו למעלה מגיל 90 הגיע לאחרונה עד עירנו בית שמש ולעיני אלפי איש תמך בריצתי ובמועמדותי לראשות העיר בית שמש, לא יכולתי להתעלם חלילה מדרישתו, כי מגיל קטן לימדוני לציית לגדולי ישראל שליט"א גם אם אומרים לך על שמאל שהוא ימין, וגדול הקושי במצב זה מול שאלות מביכות, דומני שזה היה הצעד והמבחן ההכי קשה לי בשירותי הציבורי בעשרות השנים.

"ובפרט שעל צעדי זה "זכיתי" לקבל חיצים ובליסטראות ללא הרף ובזיונות רבים בטוחני שד' הטוב יכפר עוונתי בכך, ויחזרם בתשובה שלמה על ההשמצות והביזוי על שנשמעתי לדעת תורה. וכשם שקיבלתי על הדרישה אקבל על האי פרישה .

"וכעת הותר לי להתפטר. הלכך הנני במכתבי זה מגיש את התפטרותי ממועצת העיר בית שמש, ומאחל מעומק ליבי ברכה והצלחה לראש העיר הגב' דר' עליזה בלוך ולכלל חברי מועצת העיר מכל הסיעות ומברכם שיפעלו יחד בשיתוף פעולה חברותי עם כבוד וידידות להצלחת העיר בית שמש בכלל, והנושאים התורניים בפרט

"אני תקווה שכעת בעקבות כך גם בעז"ה תסלל  הדרך לצרף את כל הסיעות לקואליציה גם את ש"ס ודגל התורה דבר שמאוד שאפתי וביקשתי זאת בכל במה אפשרית מתחילת דרכי לפרישה מהעיריה זה יחזק את הענינים העירוניים והתורניים בעירנו היקרה בית שמש".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מישהו באחד האתרים כתב שעכשיו אחרי שגנב מקום של מישהו אחר

    אבוטבול הוכיח שהוא מתאים להשתלב במקום מכובד בשס

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב