אחרי המינוי: 'דגל' בבית שמש מנסה לבטל את הסגן של אגו"י

במכתב לממונה במשרד הפנים מבקשת סיעת 'דגל התורה' בבית שמש להורות על ביטול תפקיד הסגן של אגו"י: "דורשים להורות לראש העירייה לפעול בהתאם להוראות החוק ולבטל את ההחלטות שהתקבלו בניגוד לחוק"

אחרי סאגת מינוי הסגנים בבית שמש, פונה 'דגל התורה' במכתב לממונה על המחוז במשרד הפנים, חיים יפרח, בו היא מבקשת כי יורה על ביטול ההצבעה על הסגנים, בתוכם הסגן לאגו"י עליו ניטשה המלחמה בין דגל לאגו"י,  וזאת לדבריהם בשל מספר פעולות לא חוקיות שנעשו על ידי ראש העיר עליזה בלוך ואנשיה.

על המכתב חתום משה מונטג, חבר סיעת 'דגל התורה' בבית שמש, ובו הוא כותב כי "לפני קיום הישיבה פנינו מספר חברי מועצה, ליועץ המשפטי לקבל את החוזים וכן את שמות אנשים ע"מ שנוכל להתכונן כראוי לישיבה. תשובתו כי החוזים הם אחידים וע"כ לא נשלחו, אבל את שמות האנשים שנוכל לברר עליהם טרם הצבעה, לא קיבלנו על אף שבפקודת העיריות נכתב במפורש כי יש חובה לצרף 'ככל האפשר' את החומרים טרם קיום הישיבה".

מונטג ממשיך וכותב: "ברור כי ראש העירייה ידעה על שמות האנשים טרם קיום הישיבה, וע"כ לא היה ניתן להצביע בשיקול דעת במצב שכזה על החלטה ללא הפרטים מראש.

"לא ייתכן להפוך את חברי המועצה לחותמת גומי של מאן דהוא, חברי המועצה אמורים לבדוק ולקבל כל אינפורמציה נדרשת באשר לנושאים שעל סדר היום של הישיבות".

מונטג טען כי "על אף שבפקודת העיריות נכתב כי חובה לציין בירור כל נושא בסדר היום, לא צוין בסדר היום לפי איזה סעיף הם ימונו וכן לא צוין האם מדובר בסגן בתואר או סגן בשכר".

עוד כתב: "מכיוון שלסעיף 6 בסדר היום לא היה רוב מבין חברי המועצה, הודיעה ראש המועצה על קיום הצבעה חוזרת … למחרת בשעה 18:00. בישיבה התבקשה ראש העירייה להוציא זימונים כדין, לאור העובדה שחלק מחברי המועצה לא היו בישיבה וע"כ חייבים להודיע להם על קיום הישיבה. לצערי לא יצא כל זימון לישיבה ולכן חלק מחברי המועצה לא ידעו על קיומה ולא הגיעו ועקב כך נפגע היכולת מחברי המועצה להביע עמדתם.

"יודגש, כי אני וחברי באופוזיציה, חזרנו והתרענו בדבר אי חוקיות נושאים בסדר היום ו/או הצבעה של חברי מועצה ולצערנו דברינו נפלו על אוזניים ערלות".

מונטג ביקש בסיום מכתבו: "אודה על התערבותך ולהורות לראש העירייה גב' עליזה בלוך לפעול בהתאם להוראות החוק ולבטל את ההחלטות שניתנו בניגוד לחוק".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.