אחרי המתקפה – נתניהו מנסה להרגיע את בנט

ראש הממשלה בפייסבוק: "רואה בבית היהודי נדבך חשוב ומרכזי ושותף אמיתי לדרך בממשלת ליכוד לאומית, יציבה וחזקה בהנהגתי"

לאחר המתקפה החריפה של בנט ו'הבית היהודי' נגדו, מנסה ראש הממשלה להרגיע את הרוחות ולהסיר את החששות מלב "שותפיו הטבעיים".

"ברגעים אלה החל במשכן הכנסת המשא ומתן הקואליציוני של צוות הליכוד עם נציגי הבית היהודי. לא במקרה הטלפון השני שלי אחרי שהתבררו תוצאות הבחירות, אחרי מרים פרץ, היה אל נפתלי בנט. אני רואה בבית היהודי נדבך חשוב ומרכזי ושותף אמיתי לדרך בממשלת ליכוד לאומית, יציבה וחזקה בהנהגתי", כתב ראש הממשלה בעמוד הפייסבוק שלו.

כזכור, הבוקר פירסמנו כי במפלגתו של נפתלי בנט חוששים מפליק-פלאק שיבצע ראש הממשלה ברגע האחרון בדמות הקמת ממשלת אחדות, מה שישאיר את מפלגת הימין שהצטמקה בבחירות לטובת הליכוד – באופוזיציה.

במענה לשאלת אחד הגולשים בדף הפייסבוק שלו כתב השר בנט: "לצערי, נראה כי רה״מ מתכנן להכניס את בוז׳י/ציפי, ולכן מדלג עלינו". בנט הוסיף כי נתניהו "חזר בו מאמירתו שלא יאפשר הקמת מדינה פלסטינית, ובכלל מתנער מכלל התחייבויותיו הלאומיות".

בנט לא שלל את האפשרות כי בסופו של יום מפלגתו תשב באופוזיציה. לדברי בנט, "מהאופוזיציה נוכל לשרת את עם ישראל בצורה שתשפיע לא – פחות על מדיניות הממשלה. לפעמים דווקא מבחוץ, בהעמדת עמדות ברורות, ואלטרנטיבה ברורה, ההשפעה המעשית על הממשלה גדולה יותר".

המתקפה של בנט על הליכוד היא המשך למתקפה של ח"כ אילת שקד מאמש שהאשימה את הליכוד בכך שהוא לא עומד במילתו: "כרגע הליכוד לא עומד במילתו, מילתו לציבור הבוחרים שלו ולכל עם ישראל הייתה שהבית היהודי תהיה השותפה הראשונה שאליה הוא יפנה ואיתה הוא ינהל משא ומתן ואני מסבירה שזה לא קורה". אמרה שקד.

יש לציין כי השר בנט ניסה בימים האחרונים "לקדם את פני הרעה" באמצעות גיבוש גוש חוסם עם המפלגות החרדיות, אולם ראשיהן סירבו להצעה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.