אחרי הסאגה הבלתי נגמרת: חוק הגיוס עבר

ברוב של 59 בעד מול 38 מתנגדים – חוק הגיוס המתוקן עבר הערב. גפני: "התרגשתי לראות תמיכה גדולה כל כך"

ברוב של 59 שהצביעו בעד מול 28 מתנגדים, עבר הערב חוק הגיוס המתוקן בקריאה טרומית בכנסת.

ח"כ משה גפני: "התרגשתי לראות שרוב כל כך גדול תמך בחוק שיאפשר לבחורי ישיבה להמשיך ללמוד, ממליץ ללפיד ששירת במחנה לא לדבר על למסור נפש בצבא".

ח"כ הרב ישראל אייכלר בירך על העברת חוק הדיחוי בקריאה טרומית: "זהו צעד ראשון, אבל חשוב מאין כמותו. אני שמח לראות שהקואליציה השכילה לנהוג על פי השכל הישר; לקיים את ההתחייבות למפלגות החרדיות, ולתקן את העוול שנגרם על ידי שלטון הבג"ץ שפסל את החוק הקודם.
"מיד בפתיחת מושב הקיץ נדאג לסיים את הליכי החקיקה כדי שנוכל להגיע לתאריך שנקבע על ידי בג"ץ עם חוק חדש.
ראש הממשלה גילה אחריות כשעמד מול הניסיונות של ליברמן להפיל את הממשלה ולרוץ לבחירות על שנאת חרדים ולומדי התורה. בליכוד הבינו הלילה שוב, לא היו, ולא יהיו, שותפות טובות יותר מהמפלגות החרדיות. השותפות הזו תמשיך למען טובת אזרחי ישראל בכלל והמגזר החרדי בפרט עד למועד סיום הקדנציה כפי שנקבע מראש.
ו"משפט אחד על יאיר לפיד שעמד הערב במליאה ודיבר בפאתוס על חשיבות השירות הצבאי כשמירה על העם: מסירות הנפש שלו ב'במחנה' כבר נודעה בשערים. הוא ימשיך להסית, לשסות ולשקר. ההיסטוריה של עמנו התמודדה עם צרות גדולות ממנו, אם כי מגוחכות הרבה פחות".
לאחר ההצבעה, הודה ראש הממשלה באופן אישית לח"כ הרב אייכלר על התמיכה והעזרה מול כלי ההסתה והנסיונות להפיל את הממשלה.
ח"כ אורי מקלב אמר  על אישור חוק לומדי תורה: "החלטה שלא ללכת לבחירות והפעילות הרבה שנעשתה בתקופה האחרונה יחד עם אישור החוק היום נותנת סיכוי טוב ואופק חיובי להמשך אישור החוק כמתכונת של חוק זה ואשר הכנתו תחל כבר כעת ויובא לידי ביטוי והסכמה עם פתיחת מושב הקיץ".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חוק הגיוס הזה גרוע מאוד!!! עם יעדי גיוס של למעלה משלושת אלפים בחורים חרדים הופכים את הספרדים לקנטוניסטים החדשים! נורא! איך החרדים יכולים לתת לזה יד? כל זה בשביל שחוק התקציב יעבור? בחורי ישיבה נמכרים עבור בצע כסף!!! זה חוק שמד למהדרין.

    חוק הגיוס הזה גרוע מאוד!!! עם יעדי גיוס של למעלה משלושת אלפים בחורים חרדים הופכים את הספרדים לקנטוניסטים החדשים! נורא! איך החרדים יכולים לתת לזה יד? כל זה בשביל שחוק התקציב יעבור? בחורי ישיבה נמכרים עבור בצע כסף!!! זה חוק שמד למהדרין.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב