אחרי הסטנדרים: המחבלים זרקו 'בואש' על השונאים

לפני שעה קלה קבוצה של בחורים בישיבת פונביז' החלו להשתלט על מקומות בבית המדרש השייכים למחבלים שמצדם הכינו את "נשק יום הדין" – הבואש. המשטרה הוזעקה להיכל הישיבה

הקרב על המקומות בפונביז' הולך ונעשה מסריח מיום ליום: לפני שעה קלה קבוצה של בחורים שונאים החלו להשתלט על מקומות בבית המדרש השייכים למחבלים שמצדם הכינו את "נשק יום הדין" למקרה בו ינסו השונאים להשתלט על אותם מקומות. בשלב מסוים מספר בחורים המזוהים עם המחבלים הגיחו לעברם של השונאים והחלו לזרוק לעברם שאריות מה'בואש' מההפגנות של הפלג הירושלמי שאספו בשעתו.

אחד מבחורי הישיבה המזוהה עם תלמידו של הרב מרקוביץ מספר לאקטואליק כי הבחורים שספגו את שאריות הבואש מיהרו להמלט על נפשם בשל הסירחון שנדף מהחומר החריף. "השונאים נמלטו מהיכל הישיבה ומיהרו להזעיק את כוחות המשטרה שתתמודד עם הבואש. "היא שפכה היא תנקה" אומר לנו אחד הבחורים.

המשטרה מסרה בתגובה: "בעקבות קטטה שפרצה בפעם השנייה בתוך שבוע בישיבה בבני ברק, הגיעו כוחות משטרה למקום והשיבו את הסדר על כנו. בתוך כך, הובא קטין לחקירה בתחנת משטרת בני ברק בחשד למעורבות בתגרה".

שעות לאחר תקרית הסטנדרים, בו התכתשו השונאים והמחבלים זה מול זה, וזאת בשל ויכוח על מקומות בישיבה מרן הגרב"ד פוברסקי התייחס בדברי חיזוק בתחילת השיעור לתקרית החמורה. "השטן רוצה להפריע ללימוד באלול בישיבה החשובה ביותר, ישיבת פוניבז'", כך דווח בקו החרדי.

לדבריו, "בשנה שעברה השטן לקח באותו היום את המשגיח זצ"ל כדי להפריע ללמוד. אבל אנחנו נתחזק יותר בלימוד התורה ונתגבר על הניסיון. ואז יהיה זכויות יותר גדולות ביום הדין".

הוא המשיך: "הקב"ה ברא את העולם כדי לעמוד בניסיונות, אם נעמוד בניסיון ונלמד יותר טוב נזכה לקדש את שמו יתברך ולזכות לשנה טובה".

לפי הדיווחים תלמידי הרב מרקוביץ השתלטו על בית המדרש, לאחר שתלמידי הרב אדלשטין (השונאים) לקחו בכח מקומות ששייכים להם. על פי דיווחים בשטח, כוחות משטרה פרצו להיכל הישיבה. 2 בחורים נפצעו קל ובחור אחד נעצר לחקירה. בשלב מסויים המשטרה ניסתה לחלק את הבית מדרש על מנת להביא לסיום התקרית.

גורם בישיבה מסביר: "כל שנה אותו סרט. באים בחורים חדשים, צריכים מקום בבית מדרש ואז מתחילה מהומה".

גורם במחבלים ל'אקטואליק': "השונאים השתלטו אתמול על עשרות מקומות קבועים של המחבלים, בשעה שיש להם את אוהל קדושים בהוראת ר גרשון אדלשטיין, כך שאין להם שום הצדקה לעשות את זה. בתגובה, המחבלים השתלטו בחזרה על המקומות שלהם, אבל השונאים התחילו להשתולל וזרקו סטנדרים על בחורים ונתנו מכות למחבלים. המחבלים לא שתקו להם והדפו אותם בכוח אל מחוץ לבית המדרש".

צפו בתיעוד ראשוני – צילום: קבוצת המסדרון

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.