אחרי הפלס! גם המועצת של אגודה במכתב חריף נגד פשרות! אין לנו שיור רק התורה הזאת!

הטון הולך ומחריף! זה החל במתקפות של הפלס! נמשך במכתבו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן,ועתה גם מעוצת גדולי התורה של אגודת ישראל מוציאה מכתב חריף נגד פשרות וכל זה בעיצומו של המו"מ.

וכך נאמר שם:
"קולות קשים עולים באחרונה בארצנו הקדושה, דיבורים ואיומים לפגוע חלילה בישיבות הקדושות ובכוללי האברכים ולבטל תורה מתלמידיהן ע"י גיוסם לצבא של מי שתורתם אומנותם ולחייבם בעול אחר מלבד עול תורה, שזו גזירה לבטל הכתוב "כי היא חייך ואורך ימיך".

"על כן, הננו לחזור ולגלות בזה דעת תורתנו הקדושה, לתלמידי הישיבות הקדושות ולאברכי הכוללים שתורתם אומנותם ועוסקים בלימודם, שלא להתגייס לצבא בכל אופן שהוא, ושום שינויים במעמדכם – לא יעלו ולא יבואו".

"עמדו על משמרתכם גם אם יבקשו לקחתכם בכח הזרוע ולהטילכם לבית הכלא, גם אם יבקשו לעשוק מזכויותיכם ולגזור עליכם מחסור ודחקות – אל תיראו ואל תיחתו, ויהי ד' עמכם לקדש שמו באהבה, "ואשריכם שנתפסתם על דברי תורה" כמאמר הגמרא (ברכות ס"א)".

"אנו תפילה לבורא עולם, שראשי השלטון לא ירעו, ולא יגעו במשיחי, ויניחו ללומדי התורה, כי "אין לנו שיור רק התורה הזאת" ובזכותה אנו חיים וקיימים בארצנו הקדושה. ויערה ד' רוח טהרה ממרום ומלאה הארץ דעה את ד', ובמהרה בימינו בקרוב נפקד וניוושע בדבר ישועה ורחמים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איגוד רבני ורבניות "הבית היהודי" מפרסם הבוקר פסק הלכה החדש המתיר השתתפות במשתה שמארגן המלך אחשוורוש.

  הפסק החדשני עליו חתומים 127 רבני ורבניות הארגון קובע למעשה כי אין בעייה הלכתית בהשתתפות בסעודות אותן מארגן המלך הפרסי, למעט בישולי גויים, איסורי חתנות, מראות אסורים ואיסור הנאה מכלי המקדש, אך בארגון אומרים כי איסורים אלה מתגמדים לעומת הצורך באיחוי הקרעים בין החברה היהודית לפרסית.

  נהנה בסעודתו של רשע (פלאש90)
  מנכ"ל הארגון, הרב מהיר נעוריי הסביר כי הפסק למעשה בא לתת מענה ליהודים הנמצאים במערכת השלטון הפרסית והוזמנו על ידי אחשוורוש למשתה, ואינם יכולים לסרב.

  "זה הזמן לאחות הקרעים בין יהודים ובין פרסים", אומר הרב נעוריי, "צרפנו כמה שיטות מקלות האומרות כי אם האוכל אינו מבושל, והוא מוגש קר על כלים חד פעמיים, אז אין בעייה לאכול במשתה הזה".

  פסק זה של 'מי מילל' מצטרף לפסק קודם יותר שיצא לפני כחודש העוסק בהשתחוויה לעמלקים כשפסקו: "מותר בהחלט לכרוע ולהשתחוות להמן, כי כל השתחוויה שאינה של חיבה מותרת"

  בחוות דעת רבנית (של הרבנית) נכתב אז, "מול הברבריות והזלזול של מרדכי, רק המן מפגין איפוק. מרדכי מציג יהדות קשוחה, אבל האמת היא שהיהדות היא דת מאד הומנית אנו נציג את הצד ההמני של היהדות".

  ==

  yossi |
  הגב