אחרי הפצצה של קומי: טראמפ: "קלינטון לא תתחמק מפשעיה"

כמה שעות לאחר הפצצה שהטיל ראש ה-FBI על כך שקלינטון לא תועמד לדין בעקבות המיילים החדשים שנחשפו, הגיב דונלד טראמפ ואמר כי " כי קלינטון תתחמק מפשעיה, החקירה תימשך".

לאחר הודעתו הדרמטית של ראש האף בי אי,  ג'יימס קומי  על כך שגם האי מיילים החדשים שנבדקו לא יובילו להעמדתה לדין של המועמדת הדמוקרטית קלינטון  הגיב הלילה המועמד הרפובליקני טראמפ, ואמר כי "החקירה תימשך, לא יתנו לה להתחמק מזה".

ההודעה של קומי למעשה מחסלת את סיכוייו של טראמפ להיבחר, בכנס בחירות במישיגן טראמפ הטיל  ספק ביסודיות בדיקת המיילים,  "סוכני הבולשת לא יתנו לה להתחמק מפשיע הנוראיים", אמר. "אי אפשר לבדוק 650 אלף מיילים בארבעה ימים, פשוט אי אפשר לעשות את זה". טראמפ אף הוסיף כי "הילרי אשמה, כולם יודעים את זה. גם היא יודעת את זה".

יומיים בלבד לפני הבחירות, הודיע קומי כי בתום בדיקת הבולשת הוחלט שאין מקום להעמיד לדין את המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון בפרשת המיילים. הודעתו מגיעה 10 ימים בלבד לאחר ההכרזה הדרמטית שלו על חידוש החקירה.

במכתב ששלח לחברי הקונגרס האמריקני אמר ראש הבולשת הפדרלית כי הסוכנות סיימה את הבדיקה ולא מצאה שום ממצאים שישנו את עמדתה המקורית מחודש יולי האחרון. ביולי הודיע קומי כי התנהלותה של קלינטון – ששלחה חומר רגיש דרך שרת דואר אלקטרוני פרטי בזמן שהייתה מזכירת המדינה – הייתה אומנם פזיזה, אך לא פלילית.

"מאז שהודעתי על חידוש החקירה, חוקרי ה-FBI עבדו מסביב לשעון כדי לבחון מספר גדול של תכתובות מייל", כתב קומי לחברי הקונגרס. "במהלך הבדיקה בחנו את כל התכתובות שנשלחו מקלינטון או נשלחו אליה בזמן שהייתה מזכירת המדינה. בתום הבדיקה לא שינינו את מסקנותינו מחודש יולי".

במטה קלינטון בירכו על ההכרזה של ראש ה-FBI. "קומי אישר את המסקנות שכבר פרסם בחודש יולי האחרון", אמרה הדוברת של קלינטון לעיתונאים שמלווים את הקמפיין שלה, "אנחנו שמחים שהעניין נפתר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.