אחרי הרכבת: חילולי שבת בכבישי ישראל

הקרב על השבת: האם ניצחון החרדים היה מוקדם? שוב חילולי שבת בכבישי ישראל במשמרת של שר התחבורה ישראל כץ

אחרי איומים ודיונים ופרישה של שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ממשרד הבריאות בגלל חילולי שבת ברכבת ישראל, מתברר כי מתחת לרדאר מתוכננים חילולי שבת במקומות אחרים, בהיקפים לא פחות גדולים.

בזמן שעשים מאמצים למנוע כמה שיותר את חילולי השבת ברכבת, וזאת כדי למנוע משבר קואליציוני חריף יותר שיעמיד בסכנה את שלמות הקואליציה, הודעה של דוברות המשטרה מהבוקר (ה') מראה שלכאורה אם אין חילולי שבת ברכבת – אז הם עברו לכבישי ישראל.

וזו לשון ההודעה שיצאה מדוברות המשטרה – אגף התנועה: "הודעת המשטרה בדבר הסדרי תנועה זמניים עקב עבודות תשתית בכביש 20 לדרום מחלף השלום בתאריך 15.12.2017  (יום שישי) בין בשעות 23:00 בלילה עד 14:00 למחרת".

בהודעה נכתב כי "בתאריך 15.12.2017  (שישי) בין השעות 23:00 בלילה (דהיינו ליל שבת, נ.ט.) עד 14:00 למחרת (יום שבת) יתקיימו עבודות תשתית בכביש 20 מחלף השלום לדרום. במהלך העבודות יחסמו 2 נתיבי נסיעה מתוך 4 במחלף".

עסקנים חרדים איתם שוחחנו אומרים ל'אקטואליק': "למה העבודות הללו נעשות דווקא בשבת קודש? זה יגרום לעשרות שוטרים יהודים לחלל שבת, כי גם אם העובדים בני מיעוטים, יצטרכו הרבה כוח אדם שרובו בטח יהיה יהודי".

כזכור, במלחמה על השבת ברכבת ישראל התבקשה הנהלת הרכבת להגיש לשר חיים כץ תוכנית עבודה חדשה שתכלול צמצום מובהק של עבודות בשבת. עוד היא נדרשה לספק נתונים מראש על כל העבודות הנחשבות לפיקוח נפש ושבלעדיהן תיגרם פגיעה לנוסעים.

במקרה הזה, לבינתיים, אף אחד לא דורש צמצום ובטח לא ביטול של חילולי השבת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.