ה'מועצת' החסידית תתכנס

כניעת חברי הכנסת: מועצת גדולי התורה של "אגודת ישראל" תתכנס ביום ראשון בבית ועד הפועל של 'אגודת ישראל' בירושלים לדון בתיקון חוק הגיוס החדש שצפוי לעלות על שולחן הכנסת בשבוע הבא. במועצה החסידית קיים זעם בעקבות התקפלות חברי הכנסת בפני נתניהו וההסכמה כי חוק הגיוס יעלה לקריאה שלישית לאחר אישור התקציב ולא כפי שהובטח בתחילה {התקפלות הח"כים}

מועצת גדולי התורה של "אגודת ישראל" תתכנס ביום ראשון בבית ועד הפועל של 'אגודת ישראל' בירושלים לדון בתיקון חוק הגיוס החדש שצפוי לעלות על שולחן הכנסת בשבוע הבא.

במועצה החסידית קיים זעם בעקבות התקפלות חברי הכנסת בפני נתניהו וההסכמה כי חוק הגיוס יעלה לקריאה שלישית לאחר אישור התקציב ולא כפי שהובטח בתחילה כי החוקים יגיעו יחד לאישור בכנסת.

במכתב שהועבר אמש לחברי הכנסת של אגודת ישראל קודם פגישת ראשי הסיעות עם נתניהו הבהיר מזכיר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בשם האדמו"רים החסידיים כי יש להעביר את חוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית לפני ההצבעה על חוק התקציב.

במכתב הבהיר מזכיר מועצת גדולי התורה כי יש לכבד את ההסכם הקואליציוני ולתקן את חוק הגיוס הקיים עוד בטרם יאושר תקציב המדינה בשלוש קריאות.

"לבקשתכם שאלתי את פי גדולי התורה היראה והחסידות חברי מועצת גדולי התורה בקשר לשינוי חוק הגיוס. הננו להודיעכם כי דעתם היא כי הסכמים חייבים לכבד וכי עליכם לעמוד על כך שחוק הגיוס יושלם על ידי שלוש קריאות לפני אישור תקציב המדינה".

כמו בפעם הקודמת, בה התכנסו גדולי התורה החסידיים, גם הפעם צפויים כל האדמו"רים הבולטים להגיע לכינוס. האדמו"רים מויז'ניץ השוהים בחו"ל ייעדרו מן הכינוס, כמו"כ האדמו"ר מערלוי שאינו חש בטוב, לא ישתתף בכינוס.

בין האדמו"רים הצפויים להשתתף: האדמו"רים מגור, בעלזא, צאנז, בויאן, מודז'יץ, ביאלה, סדיגורא וסלונים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.