אחרי זמן ארוך: קווי התחבורה יחזרו לכיכר שליד הכותל המערבי – ובפעילות מלאה

 

בפגישה שהתקיימה השבוע בלשכתו של רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ בהשתתפות חבר מועצת עירית ירושלים הרב שלמה רוזנשטיין, נציגי משרד התחבורה ונציגי חברת אגד ומשטרת ישראל, סוכם כי קווי התחבורה הציבורית יחזרו לפעול בכל ימות השבוע ובכל שעות היום בכיכר גורן שביציאה מרחבת הכותל המערבי.

בשנים  האחרונות עקב אילוצים שונים ובין היתר גם עומסים של כלי רכב באיזור רחבת הכנסה לכותל המערבי – כיכר גורן , חלו שינויים מעת לעת בכניסת האוטובוסים בשער האשפות הן להורדת נוסעים והן להעלאת נוסעים, כך שבשעות מסוימות היו נכנסים באוטובוסים לרחבת הכותל המערבי להורדת ולהעלאת נוסעים ובשעות מסוימות ביצעו את הורדת והעלאת הנוסעים מחוץ לשער האשפות.

מצב זה גרם לבלבול רב בקרב הנוסעים שלא ידעו מתי והיכן להמתין לאוטובוסים כמו כן הדבר גרם לטלטול של הנוסעים בדרך שלעיתים הייתה קשה להם בעליה והירידה משער האשפות לכיוון הכותל המערבי.

בתקופה האחרונה, הוצב מחסום בשער יפו שמטרתו לסנן את כלי הרכב הפרטיים הנכנסים לעיר העתיקה, המחסום שנועד להקל על עומסי התנועה באיזור אגן העיר העתיקה, דילל באופן משמעותי לאורך שעות היום את כמות הרכבים המגיעים למקום.

לאור זאת, הוחלט כאמור בפגישה שהתקיימה השבוע בנוכחות כל הגורמים הממונים על נושא הסדרת פעילות התחבורה הציבורית כי קווי הכותל יחזרו לפעילות מלאה לכל אורך היום ובכל ימות השבוע בכיר גורן ויבצעו את העלאת והורדת הנוסעים בכיכר.

בנוסף, הבהיר בפגישה הרב שלמה רוזנשטיין יתוכננו בקרוב מערכות של מידע בזמן אמת לטובת ציבור הנוסעים משתמשי התחבורה הציבורית בכותל המערבי, השילוט המיוחד עיקל על הנוסעים גם במידע אודות הגעת קווי האוטובוסים לרחבת הכותל וגם במקרים מיוחדים של אירועים גדולים כמו גם בימי חול המועד בזמנים שפעילות התחבורה הציבורית מתקיימת בשל היקפים משמעותיים מחוץ לשער האשפות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.