אחרי חוק המרכולים: מלחמה על חוק הגיוס

פרסום ראשון: נתניהו ביקש מהחרדים לעסוק בחוק רק במושב הקיץ, אך הם מתעקשים להעלות אותו לקראת סוף מושב החורף. בכיר ב'דגל התורה' ל'אקטואליק': "ההסכם הקואליציוני מחייב וזה מה שנעשה". בכיר בש"ס: "נקדם זאת למרות התנגדות צפויה של ליברמן"

אחרי שהעבירו את חוק "מסורת ישראל" וחוק המרכולים עם הרבה דם ויזע, ואף הצליחו להחזיר את יו"ר המפלגה ליצמן חזרה לכס משרד הבריאות, מרגישים במפלגות החרדיות תחושת סיפוק עצומה, וכעת פונים לאתגר הבא, הרגיש אפילו יותר – חוק הגיור וחוק הגיוס.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לנציגים החרדים בכנסת לאחר אישור חוק המרכולים בקריאה שניה ושלישית, וטען בפניהם שלאחר המרוץ הזה לאישור החוק צריך להרפות מחוקים הקשורים לדת בכדי לא לחזק את לפיד. הנציגים הנהנו בראשם לחיוב אך מתברר שבפועל כוונתם אחרת לחלוטין.

בכיר במפלגת 'דגל התורה' אמר אמש ל'אקטואליק' כי "ביהדות התורה לא מצפים או מחכים שנתניהו יאשר לנו לקדם את חוק הגיוס. מצידו אין בעיה לגרור אותנו כמה שיותר כדי לא ליצור לעצמו נזק תדמיתי, אבל ההסכם הקואליציוני מחייב אותו – וזה מה שנעשה".

על פי אותו גורם בכיר במפלגה, ראש הממשלה דרש לדחות את קידום החוק למושב הקיץ ולא לעסוק בו במושב הנוכחי, אך ביהדות התורה וש"ס מסרבים, נכון לעכשיו, להשלים עם בקשתו של נתניהו, ומתכוונים להביאו לדיון ולהצבעה כשבועיים לפני תום המושב הנוכחי, דהיינו עוד כחודש וחצי.

עד עתה נפסלו מספר נוסחים לחוק שהוגשו ע"י היועץ המשפטי, ומי שממשיכים להתעקש למצאו את הנוסח שיאושר, הם סגן השר מאיר פרוש וח"כ אורי מקלב, שלהם חלק גדול בזירוז הגשת הצעת החוק.

בש"ס אמרו ל'אקטואליק': "למרות שהמצב בקואליציה התייצב, אנחנו לא יודעים אם ראש הממשלה מתכנן בחירות. חוק הגיור וחוק הגיוס הובטחו לנו שיקודמו וכך יהיה, למרות ההתנגדות הצפויה של ליברמן, שקיבל מוטיבציה מזה שמפלגתו התנגדה לחוק המרכולים, ואף אחד לא הבטיח לנו שהוא לא יתנגד לחוק הגיוס המתוקן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.