אחרי "חוק השואה": בפולין מבקשים לאסור שחיטה כשרה

עוד לא נרגעו מסערת חוק השואה, ובפולין כבר יוזמת מפלגת השלטון הצעת חוק חדשה הכוללת הגבלות על השחיטה היהודית. יו"ר איגוד הארגונים היהודים: "זו פגיעה בחופש הדת"

לא עוצרים ב"חוק השואה": לאחר שנשיא פולין דודה, חתם על חוק השואה השנוי במחלוקת, כעת מגישים במפלגה הצעת חוק שכוללת הגבלות חדשות על השחיטה היהודית, הכוללות שליחה ל–4 שנות מאסר את מי שיפר את ההגבלות.

בהצעת חוק כללית בת 48 עמודים בנושא זכויות בעלי חיים שמבקשת הממשלה לעלות לדיון השבוע, מסתתרות ההגבלות על השחיטה הכשרה וכוללות בין היתר איסור על ייצוא בשר כשר מפולין דבר שיפגע בחלק גדול מאוד מהקהילות היהודיות ביבשת אירופה.

כך גם החוק מבקש לאסור לבצע את השחיטה כאשר הבהמות נמצאות "במצב לא טבעי" (בעמידה) דבר שמקשה מאוד על האפשרות לבצע שחיטה כשרה בשל העובדה שכחלק מההלכה, אסור להפעיל שום לחץ על הסכין – מה שאינו מתאפשר כשהבהמה עומדת.

יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה, הרב מנחם מרגולין הודיע כי יפעלו לביטול החוק המביש וכי הוא קורא לממשלת ישראל להתנות את תיקון חוק השחיטה בכל הסדר בין הממשלות. "איסור על שחיטה כשרה עומד בניגוד מוחלט לעקרון חופש הדת – עקרון יסוד במדינות האיחוד האירופי. המצב בפולין הזוי ואינו מתקבל על הדעת. אני קורא לממשלה בפולין לא לחוקק את החוק המביש הזה ולקחת בחשבון שהאמון של העם היהודי בהנהגה הפולנית הולך ומתדרדר. אני לא רוצה לדמיין מה יהיה השלב הבא לאחר חקיקת חוק השואה, והטלת מגבלות על שחיטה כשרה במדינה", אמר.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.