אחרי חשיפת 'קוקר': אביגדור ליברמן נועד עם הגר"ש אויערבאך – שסירב לתמוך בליאון

לאחר שאתמול חשף 'קוקר' על צוות מו"מ שהקים יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, פטרונו של המועמד לראשות העיר ירושלים משה ליאון, בכדי לתווך בין בית מרן הגראי"ל שטינמן לבית מרן הגר"ש אויערבאך ולגייס על תמיכה משותפת במשה ליאון – מגיעות הראיות:

הבוקר (ה') הגיעה אביגדור ליברמן לביתו של מרן הגר"ש אויערבאך בשכונת שערי חסד, לבקש ‪ את תמיכתו במשה ליאון לראשות. הגר"ש, בתגובה, נענה ואמר לו כי יתמוך בליאון כנגד המועמד שהעמידה 'בני תורה', חיים אפשטיין, רק אם יקבל מכתב ישירות מראש הממשלה.

הגר"ש אמר לליברמן, כי "התנאי היחידי שאני אתמוך בליאון, הוא שאני אקבל התחיבות מנתניהו על ביטול גזירת הגיוס, וחזרה למצב הקודם". במילים אחרות, הגר"ש סירב לתמיכה בליאון והציב תנאי לא אפשרי.

האיש שעומד מאחורי המאמצים לתמיכת שערי חסד בליאון הוא איש העסקים הרוסי אולג מליס. האיש שמחזיק את עיתון הפלס ‪ והתומך הגדול במוסדות התורה והחסד שבנשיאות הגר"ש, תיווך את הפגישה עם ליברמן.

יצוין כי בשעה זו נפגש ליברמן בשכונת בית וגן, עם מקורבי הגר"ש יוסף פטרוב וישראל ויזל, ומקורבים נוספים של הרב אויערבך.

כפי שנחשף אמש ב'קוקר', ליברמן מינה את משה קלצ׳ין וישראל יהושע לצוות הגישור. השניים נועדו פעמיים עם אנשי הגראי״ל שטיינמן והגר״ש אוירבך. על הפרק; הסכמת חזו״א5 להשתתפות בני תורה בקואליציה עתידית, תוך חלוקה שווה בתפקידים; הופעת פרסומי העירייה בהפלס; הקמת צוות קואליציוני אחיד לאחר הבחירות לדרישות משותפות.

בדקות האחרונות הסתיימה הפגישה של אביגדור ליברמן ואיש העסקים אולג מליס עם מקורבי הגר”ש בבית וגן, נוכחו הרב יוסף פטרוב ישראל ויזל חיים ליב אוירבעך נתי גרוסמן וישעיהו ויין.

מסביבתו של ליאון נמסר בתגובה: כי נושא גזירת הגיוס עלה רק בתום השיחה בין השניים. גורם בסביבתו של ליאון הוסיף כי מתגבשת הסכמה לפיו יתמוך מרן ראש הישיבה בליאון לראשות העיר.

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דגל התורה מתי תקלטו שהקרקע נשמטת לכם מתחת לרגליים???
  אפילו ליברמן כבר הבין את זה!!!
  ח"כי דגל לא באים למרן אש הישבה וליברמן מגיע בושות!!
  למה דגל לא הציבו כזה תנאי ורק דורשים תפקידים??

  שואל?? |
  הגב