אחרי טרמאפ: נתניהו נפגש עם קלינטון: "מחויבת לפעול לפתרון של שתי מדינות"

24 שעות לפני העימות הגדול בארה"ב: הלילה (שני) נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו והמועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון במלון בניו יורק, הפגישה ארכה כחמישים דקות, וזאת לאחר הפגישה בת השעה ועשרים בין נתניהו ויריבה הרפובליקני של קלינטון, דונלד טראמפ.

24 שעות לפני העימות הגדול בארה"ב: הלילה (שני) נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו והמועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון במלון בניו יורק, הפגישה ארכה כחמישים דקות, וזאת לאחר הפגישה בת השעה ועשרים בין נתניהו ויריבה הרפובליקני של קלינטון, דונלד טראמפ.

הפגישה במלונה של קלינטון בניו יורק נערכה פחות משעה והייתה סגורה לתקשורת.

בפגישה השתתפו גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר ויועצה הבכיר של המועמדת הדמוקרטית ג׳ייק סאליבן.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי במהלך הפגישה הציג נתניהו בפני קלינטון את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל וסקר את מאמציה של ישראל להשיג שלום ויציבות במזרח התיכון. בסוף הפגישה הודה נתניהו לקלינטון על "הידידות והתמיכה בישראל".

. נתניהו וקלינטון (לע"מ)

קלינטון הוציאה הודעה לפיה השניים "שוחחו לעומק" וקלינטון הדגישה כי ביטחונה ועוצמתה של ישראל הם חיוניים לארצות הברית: "אנחנו חולקים את אותם אינטרסים וערכים משותפים של דמוקרטיה, שוויון, סובלנות ופלורליזם". קלינטון ציינה את מחויבותה "הבלתי מתפשרת" ליחסים עם ישראל ואת רוצה לקדם את מערכת היחסים "לשלב הבא".

"אתנגד לכל יוזמה חיצונית לכפות פתרון, גם דרך מועצת הביטחון", סיפרה לנתניהו, "אני מחויבת לפעול לפתרון של שתי מדינות במשא ומתן ישיר, שיבטיח את מעמדה של ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית ובטוחה עם גבולות מוכרים". לפי חזונה של קלינטון, המדינה הפלסטינית תהיה "עצמאית, ריבונית ומכובדת". השניים שוחחו גם על שיתוף הפעולה בנושא האירני ואיומי הטרור מצד דאע"ש, חמאס וחיזבאללה.

נתניהו טראמפ בפגישתם בניו יורק (לע"מ)
כמה שעות לפני, נערכה פגישה במגדלי טראמפ בניו יורק עם המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ. ב
לשכת ראש הממשלה אומרים כי הפגישה נמשכה יותר משעה ושהשתתפו בה גם שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר וחתנו של טראמפ, ג'ארד קושנר. "ראש הממשלה הציג בפני מר טראמפ את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל ומאמציה להשיג שלום ויציבות באזורנו", נמסר מלשכת נתניהו. "ראש הממשלה הודה למר טראמפ על הידידות והתמיכה בישראל".

 

ממטה טראמפ נמסר כי השניים "דנו ביחסים המיוחדים בין שתי המדינות, לרבות סיוע צבאי, סוגיות ביטחון ויציבות אזורית. טראמפ מסכים שהסיוע הצבאי בנושא הגנה מפני טילים הוא בבחינת השקעה מצוינת עבור אמריקה".

"השניים דנו בהרחבה על הניסיון המוצלח של ישראל בנושא גדר ההפרדה בגבולותיה וטראמפ הסכים כי השלום יגיע רק כאשר הפלסטינים יכירו בישראל כמדינה יהודית", נמסר עוד מלשכת טראמפ. "ירושלים הינה בירתה הנצחית של העם היהודי וארצות הברית תחת ממשל טראמפ תממש את המנדט של הקונגרס להכיר בירושלים המאוחדת כבירתה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.