אחרי 'ימי פירון:' פרוש נפגש עם המנהלים

אחרי 'ימי פירון' במשרד החינוך: פרוש בפגישה עם ראשי פורום מוסדות המוכש"ר- הבטיח להחזיר את הקיצוצים

מנהלי מוסדות וראשי פורום ה'מוכר שאינו רשמי' נפגשו בשבוע האחרון עם סגן שר החינוך מאיר פרוש ודנו עמו במגוון נושאים דחופים הקשורים למערכת החינוך החרדי.

כידוע, פורום המוכש"ר מאגד תחתיו עשרות מוסדות המשתייכים לחינוך המוגדר "המוכר שאינו רשמי". בכללם נמצאים 35 אלף תלמידים מהמגזר החרדי שפתחו את שנת הלימודים בקשיים רבים שברובן מגזירות שר החינוך הקודם, שי פירון. עתה, כשהממשלה הוחלפה ובמשרד החינוך מכהן סגן השר מאיר פרוש ביקשו מנהלי המוסדות לספר על 'קריסת מערכות' כלשונם, ועל הקושי בלהחזיק מוסד באופן שוטף בשל הקיצוצים בבסיס התקציב המגיע להם באופן יחסי לשאר תלמידי המדינה. ראשי המוסדות המשתייכים לחינוך המוגדר "המוכר שאינו רשמי" ברובם מנהלי בתי ספר לבנות, שסיפרו כי הם מתמודדים עם קשיים רבים ודרישות רבות, כאשר מאידך המדינה אינה תומכת בהם באופן יחסי לשאר תלמידי המדינה. מה שיוצר מצב שהדרישות של המדינה מהמוסדות יותר גדולות מהזכויות המגיעות בסופו של היום מהמדינה. יש לציין, כי במוסדות המוכש"ר, מושקעים מיטב האמצעיים האנושיים והטכנולוגיים ללמידה משמעותית ואיכותית בקרב התלמידים אך תקציב ככל המוסדות, אין.

בפגישה עם סגן שר החינוך העלו הנוכחים כי הבעיות שנוצרו ברבות הזמן בעקבות הקיצוצים , אכן רבות. ומשכך הבנתם כי לא יהיה ניתן לטפל בהכל ברגע אחד. "אך סמוכים ובטוחים אנו כי תושייתו הידועה של הרב פרוש לשמירה על החינוך הטהור בארה"ק תעזור לנו בכל הדרך, ובעזרת ה' הוא יביא בקרוב ממש לביטול הקיצוצים והחזרת מעמדם של המוסדות כבעבר" הוסיפו מנהלי המוסדות.

סגן שר החינוך סיפר לנוכחים כי מראשית תפקידו רואה הוא כשליחות עליונה לייצג את כלל ילדי ישראל ולדאוג לחינוכם בצורה הטובה ביותר שאפשר, "אמשיך לייצג נאמנה את כולם ודלתי תהיה פתוחה לכל מנהלי המוסדות".
י
יו"ר פורם המוכר שאינו רשמי, דוד שרפר, הודה בסיום הפגישה לסגן השר הרב פרוש על נכונותו הרבה לעזור ואמר כי הוא בטוח שעתה אחרי שהוכיחו מנהלי המוסדות את יעילותם ונפתחה שנת הלימודים כסדרה, משרד החינוך בהכוונת סגן השר פרוש, יתפנה לסייע ביתר שאת גם לילדי מוסדות ה'מוכר שאינו רשמי' שייהנו גם משנת לימודים בטוחה ומוצלחת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.