אחרי ישראל: גם אבו-מאזן מבטיח לפלסטינים להביא כל הסכם למשאל עם

אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר אתמול כי בכוונתו להביא הסכם שיושג עם הפלסטינים למשאל עם, גם יו"ר הרשות אבו מאזן מכריז כי יבקש את אישור העם הפלסטיני לכל הסדר שיגובש.

בריאיון לעיתון הירדני א-ראי דיבר אבו מאזן על חידוש השיחות הישירות עם ישראל ואמר כי יביא לאישור העם הפלסטיני את ההסכם שיושג במגעים עם הצד הישראלי.

יו"ר הרשות התייחס גם לשיחות שנערכו בעבר ואמר כי "כמעט הגענו להסכם עם אולמרט, אבל היו לו בעיות פוליטיות והוא נפל, ואז בא נתניהו והכל נעצר".

אבו מאזן נשאל מה יהיה במקרה שהשיחות יכשלו והשיב: "אם לא יהיה הסכם כל האופציות פתוחות"

אתמול פתח נתניהו את ישיבת הממשלה שלאחר ההודעה בסוף השבוע על חידוש המשא ומתן באופטימיות זהירה. "זה לא יהיה משא ומתן קל, אבל אנחנו נכנסים אליו ביושר ובכנות", אמר.

ראש הממשלה שב והדגיש כי הוא רואה בחידוש המגעים אינטרס אסטרטגי חיוני למדינת ישראל. "אנו מחויבים באותה מידה לשלום וביטחון. היעדים האלה צריכים להנחות אותנו והדבר צריך להיות מובא להכרעת העם".

נתניהו ציין עוד כי על שותפיה של ישראל למשא ומתן לעשות ויתורים שיאפשרו לשמור על ביטחונה של ישראל. "אנו נכנסים למשא ומתן ביושר, כנות ותקווה שהתהליך הזה יתנהל בצורה אחראית, רצינית ועניינית", הצהיר ראש הממשלה, "אני חייב להגיד – זה יגביר את הסיכוי שנגיע לתוצאה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.