אחרי מימרן: רדיו קול חי מתנצלים בפני הרב סתיו

הנהלת רדיו "קול חי" מפרסמת הערב (שלישי) הודעת התנצלות על דברי מימרן. כנגד הרב דוד סתיו. מוקדם יותר, מימרן עצמו הביע התנצלות בשידור

לאחר שאבי מימרן שדר רדיו קול חי  הביע התנצלות בשידור על דבריו  כנגד הרב דוד סתיו , הנהלת רדיו "קול חי" מפרסמת הערב (שלישי) הודעת התנצלות על דברי מימרן.

בהודעה שפרסמה התחנה נאמר: "הנהלת 'קול חי' מצרה על שאירע בשיחה בשידור עם הרב דוד סתיו, רב העיר שהם. אנו מתנצלים בפני הרב ובפני תלמידיו וכל מי שחש פגוע מביטויים שנאמרו. מגיש התוכנית, שהינו שדרן מנוסה ותיק ומוערך, פרסם בפומבי הבהרה והתנצלות על הדברים שנאמרו על ידו בשידור".

עוד  נאמר בהודעת הנהלת הרדיו:"רדיו 'קול חי' מאז היווסדו ולאורך כל השנים, נושא על דגלו את המאחד והמחבר ונותן במה לכלל הדעות", נכתב "ארכיון 'קול חי' יעיד על אין ספור ראיונות שנעשו עם הרב סתיו ורבנים אחרים בהם הוצגו שאלות קשות ונוקבות על תהליכים שנויים במחלוקת והדברים נעשו תמיד בדרך של כבוד".

מוקדם יותר, אבי מימרן, שדר רדיו קול חי, התנצל היום (ג') בצהריים על התבטאותו כנגד הרב דוד סתיו (אתה לא רב).

בראיון לגלי צה"ל הבהיר מימרן, "אני לא מתנצל על הדברים שאני מאמין בהם, על המהות ועל העיקרון, אבל אני כן מתנצל על האמירה הזאת שפגעה ברב סתיו. מתנצל ברמה האישית. בין אדם לחברו", אמר.

יחד עם זאת הוסיף מימרן כי "אם הוא כורת את הענף שנקראת רבנות וטוען שהיא כבר לא רלוונטית. אין רבנות בישראל. היא היחידה שהכירה בו בתור רב. היא נתנה לו את ההסמכה. לא רק הוא, כל רבני ישראל. זה שהוא היה בשידור ונפגע ברמה האישית אז אני מתנצל. פגעתי בו, ועל כך אני מצר.

מימרן שב והתנצל ואמר"זו אמירה שלא הייתי צריך לומר, הייתי צריך לומר את הדברים אחרת. חבל שהוא ניתק", ציין מימרן והוסיף: "הייתי אומר לו בצורה פשוטה: אם הרבנות הראשית אינה עוד רלוונטית אז במה כבודו מוגדר כרב?"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.