אחרי שבת של ירי בלי הפסקה: ביישובי עוטף עזה נערכים לפינוי מאורגן של התושבים

שעות אחרי ששר הביטחון הצהיר כי מי שיבקש לעזוב את אזור עוטף עזה להתרעננות יקבל סיוע מהמדינה, תושבים רבים ביישובים שסופגים אש בלתי פוסקת בימים האחרונים כבר ביקשו להתפנות

אחרי סוף שבוע של ירי בלי הפסקה, ביישובי עוטף עזה נערכים לפינוי מאורגן של התושבים: במהלך ביקור ביישובי הדרום הצהיר אתמול (שבת) שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי המדינה תסייע לתושבים שיבקשו לעזוב את האזור להתרעננות, והלילה אנחנו חושפים פרטים לגבי מנגנון הפינוי שכבר נכנס לפעולה.

על פי התוכנית, כל תושב שירצה לצאת להתרעננות יודיע למועצה האזורית אליה הוא משתייך, כאשר נציגי המועצה יתאמו את הפינוי מול מינהלת רח"ל (רשות חירום לאומית). התושבים ישוכנו באכסניות נוער על חשבון המדינה.

לחדשות 2 Online נודע כי כבר עכשיו פנו תושבים רבים משלושה ישובים – נחל עוז, עין השלושה וכיסופים – לגורמים הרלוונטיים, בבקשה להתפנות מהאזור עד יעבור זעם.

על רקע התחושות הקשות בקרב תושבי יישובי עוטף עזה לאחר מותו של דניאל טרגרמן בן ה-4 מפצצת מרגמה, נפגש אתמול יעלון עם ראשי הרשויות באזור והבטיח לסייע לתושבים שמעוניינים להתפנות מחשש להמשך הירי. לדברי יעלון, משרד הביטחון יסייע לתושבים שחשים חוסר ביטחון ביישובים.

 גם סגן שר החוץ צחי הנגבי התייחס לסוגיה. בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" הוא אמר כי "מדובר בהחלטה אישית עבור כל משפחה. כשאין לנו מענה לנושא הפצמ"רים אז הרי ברור שצריך לעשות כל מאמץ לסייע למשפחות שלא יכולות להיות ברולטה הרוסית הזאת״. לדבריו, "צריך לתת את כל הסיוע כדי שהחיים בעוטף עזה יהיו הכי קלים שניתן עד שהרגיעה תושג".

"אני רואה את הקושי, את הילדים, זה לא פשוט", אמר אתמול השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' שסייר בדרום. "מי שיכול לצאת החוצה ולא חיוני לקיבוץ, שלא יהיה. השיקול הוא רק שלהם. הצבא יכול להמליץ, אבל הם יבחרו. זה לא ייגמר בשעות או ימים. אמרתי שבסופו של דבר ההחלטה להישאר או לא היא אינדיבידואלית. הנשים והילדים, מי שלא חושב שהוא צריך להיות, שלא יהיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.