אחרי עסקת הגרעין: אובמה מכין פיצוי

בכיר אמריקני הצהיר כי תוך שבועות יגובש הסכם בין ארצות הברית לישראל. במסגרת ההסכם בין שתי המדינות ייצרו ארה"ב וישראל את מערכת ההגנה האווירית הישראלית "קלע דוד" ששתי המדינות פיתחו יחד.

אחרי שאובמה גייס את הרוב הדרוש לאישור עסקת הגרעין עם איראן, מגיע ה"פיצוי" על עסקת הגרעין.  בכיר אמריקני הצהיר כי תוך שבועות יגובש הסכם בין ארצות הברית לישראל.

במסגרת ההסכם בין  שתי המדינות ייצרו ארה"ב וישראל את מערכת ההגנה האווירית הישראלית "קלע דוד" ("שרביט פלאים"). מדובר במערכת טילים מתקדמת ששתי המדינות פיתחו יחד.

 

הקצין האמריקני הבכיר – ג'יימס סירינג, סגן מפקד בצי האמריקני וראש סוכנות טילי ההגנה. סירינג בישר למחוקקים אמריקניים כי המערכת צפויה להיות מבצעית כבר ב-2016, אם אכן יגובש הסכם סופי בנושא בטווח הזמנים הקרוב.

בכירים ישראלים ואמריקנים ישוחחו על ייצור מערכת ה"חץ". מערכת "קלע דוד" עברה סדרה של ניסויי יירוט מוצלחים בחודש אפריל האחרון. היא מיוצרת על ידי רפא"ל בשיתוף פעולה עם יצרנית הנשק האמריקנית ריית'און ("Raytheon").

עוד דווח כי מערכת "שרביט קסמים"/"קלע דוד" נועדה ליירט טילים בטווח של 100-200 קילומטרים- וגם לפגוע במטוסים או בטילי שיוט בגובה נמוך. הבכירים בארה"ב מעריכים כי יחד עם מערכת "כיפת ברזל" המוכרת וטיל ה"חץ", ישראל תהיה מוגנת מפני מתקפה חיצונית.

רוברט שר, בכיר במשרד ההגנה האמריקני, אמר כי ארצות הברית העניקה סיוע של יותר מ-3 מיליארד דולרים לישראל עבור מערכות הגנה שונות מאז שנת 2001.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.