צפו: אחרי "ריקי כהן": לפיד עובר לשפת בנט: "לאחיי החרדים"

אחרי סערת ההצבעה על חוק הגיוס והסנקציות הפליליות נגד בני הישיבות החרדיים שלא יתגייסו לצה"ל, כינס הבוקר (ד') שר האוצר יאיר לפיד מסיבת עיתונאים, ובה ניסה להסביר את עמדתו. הפעם, פנה ישירות אל הציבור החרדי.

"אני רוצה לפנות לאחיי החרדים", אמר לפיד בתחילת מסיבת העיתונאים, "לא אל הפוליטיקאים החרדים, לא אל העסקנים החרדים". וכאן, אחרי שבעבר דיבר על הדמות "ריקי כהן" מחדרה, הפעם בחר לפנות אל "אשר בן 28 ואב לחמישה ילדים מירושלים וחיים בן 16 מבני ברק – אתם מוכרחים להבין שסתם מעוניינים להפחיד אתכם".

לפיד אמר בדבריו כי "אין לאף אחד מאיתנו חס וחלילה רצון לכפות עליכם את החילוניות או את הגרסה שלנו לישראליות. המדינה הזו הוקמה כדי שאנשים יוכלו להיות יהודים בלי לפחד. מה שקורה באמת הוא שאי אפשר להמשיך לחיות ככה. אני רוצה להגיד לאשר ולחיים ולכל צעיר חרדי במדינת ישראל: אם סוריה מתפוררת ואלפי מחבלים של אל-קאעידה מסתובבים ליד הגבול הצפוני שלכם, זה קורה גם לכם ואנחנו זקוקים גם לכם שם, עם נשק ביד".

צפו בדברי לפיד ואחר כך מדברי יעקב פרי יו"ר הועדה לשיויון בנטל:

בהמשך אמר לפיד כי ינסו לדמיין מצב בו הם רוכנים ושוקדים על הספרים ופתאום מתחילה מלחמה ומבקשים ברדיו מכל אזרח לעזור. "מבקשים להגן על הילדים שלנו מפני האויב ואף אחד לא זז, אף אחד לא זז ממקומו. כולם מעמידים פנים שזה לא מתרחש. זה כן מתרחש מחוץ לחלון שלכם, בדיוק כמו שהמשבר הכלכלי מתרחש מחוץ לחלון שלכם והגיע הזמן להפסיק להעמיד פנים ש'אנחנו לא קיימים'".

לפיד המשיך ואמר לבני הציבור החרדי: "אם אתם מאמינים שיש לכם מה לתרום, אל תסתגרו ואל תתבדלו. ההתחייבות שלנו היא לקבל אתכם כמו שאתם. ההתחייבות שלנו היא להפסיק להתייחס אלינו כאל גויים. החוק הזה ייתן לכם הזדמנות להסיר את מחיצות העוינות. החוק הזה ייתן לכם גם הזדמנות לשפר את מצבכם הכלכלי ולהתפרנס בכבוד ולהפסיק לספור בכל יום שקל לשקל".

לפיד הוסיף ואמר באשר ל"אשר" ול"חיים": "חיים, שמוכשר במתמטיקה, יהיה מאושר הרבה יותר כרואה חשבון או כיועץ פיננסי וגם הרב שלו יהיה מאושר יותר שהוא יוכל לעזור לאחיו הגדול שמוכשר ממנו בתורה. אחיי החרדים, החוק הזה לא יפגע בעולם לומדי התורה אלא להפך – הוא ישמור עליו. אנשים לא צריכים ללמוד תורה בארץ היהודים כמו גנבים בלילה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פליטת פה פרוידיאנית…
  גנב בלילה זה דווקא יאיר לפיד
  בזמן הבחירות הבטיח שלא יפגע בחרדים ולא יגייס בכוח- והנה הנבל הרמאי גונב בלילה
  וגנב נוסף שנעלם הוא נפתלי בנט שנשבע שעולם התורה לא ייפגע. אני שמעתי אותו אומר זאת במפורש.
  שני גנבים קטנים שמצאו מקום לגנוב.
  בושה למדינה בושה ליהודים שאלו הם נציגי ציבור
  להקיא

  אבי הכוכב |
  הגב