אחרי שלושה ימים: ליברמן הגיב לראשונה למהלך של בני גנץ

אחד האנשים שיפסידו הכי הרבה מהמהלך של גנץ ונתניהו הוא אביגדור ליברמן, שקיבל בהפתעה גמורה את כניסתו של גנץ לקואליציית נתניהו, זאת לאחר שהמליץ עליו לנשיא המדינה יחד עם הרשימה הערבית המשותפת. כעת הוא מנסה להסביר את הצד שלו בסיפור

אחרי שהאסטרטגיה שהוביל להוצאתו של בנימין נתניהו מלשכת ראש הממשלה נכשלה יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן התייחס היום לראשונה למהלך שעשה בני גנץ עם כניסתו לממשלת האחדות יחד עם גוש הימין.

ליברמן כתב הערב בחשבון הפייסבוק שלו ״השבוע "ישראל ביתנו" הוכיחה שוב שאצלה מילה זו מילה. יש לנו דרך, יש לנו עקרונות ויש לנו תפיסת עולם. לא ניתן לקנות אותנו לא בתפקיד שר ולא בתפקיד יו"ר ועדה, ובניגוד לאחרים אין בכוונתנו לסטות מהדרך שלנו ומההבטחות לציבור שבחר בנו".

ליברמן סיפר את הצד שלו וכתב "לפני כשלושה שבועות הצגנו את תנאי הסף שלנו לכניסה לממשלה. תנאים, שגנץ קיבל והליכוד דחה. ולכן המלצנו לנשיא על גנץ כמועמד להרכיב ממשלה. אולם תנאים אלו אינם מתיישבים עם תפיסת העולם של המפלגות החרדיות והמשיחיות בקואליציה המתגבשת. הממשלה שעומדת לקום אינה ממשלת אחדות, אלא ממשלת נתניהו עם הגוש חרדי-משיחי אליהם מצטרפת מפלגת חוסן לישראל".

ליברמן כתב את המובן מאליו "לכן, "ישראל ביתנו" תשרת את עם ישראל מהאופוזיציה, שזאת גם זכות גדולה". לסיום הוסיף כי "בנוגע למשבר הקורונה והמשבר הכלכלי – נתייחס לגופו של עניין. במידה והממשלה תוביל מהלכים נכונים, בשני תחומים אלה, נתמוך בה. במידה ונחשוב שהצעדים אינם מספקים, נתנגד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.