אחרי 15 שנה: מתה הנפגעת הקשה ביותר בפרשת "רמדיה"

נועה חייבי, תינוקת שנפגעה בגיל שלושה חודשים מההזנה ב"רמדיה", נפטרה השבוע, אחרי 15 שנה מפרוץ הפרשייה

אחרי 15 שנה: 15 שנה לאחר שנחשפה פרשת "רמדיה", הלכה אמש לעולמה נועה חייבי מעפולה, תינוקת שהייתה מנפגעי מזון התינוקות מתוצרת החברה. כך פרסם הבוקר 'וואלה'. נועה, בת 15 במותה, נפגעה בגיל שלושה חודשים בשל הנזק שנגרם מהפורמולה הצמחית שניתנה לתינוקות.

חייבי היתה התינוקת שנפגעה ברמה הקשה מבין הפעוטות שנפגעו בעקבות הפרשה שהתרחשה ב-2003.

במהלך השנים חייבי נאלצה לעבור כמה ניתוחים קשים, אולם מצבה הרפואי הלך והידרדר, עד שלפני כחמש שנים היא נותרה במצב של תרדמת. חייבי חוברה למכשירי הנשמה והזנה לאורך כל שעות היממה, כשלאורך אותה תקופה טופלה במסירות על ידי אימה אביבה בביתה.

לאחרונה מלאו לנועה 15 שנים. בני משפחתה וחבריה התכנסו כדי לחגוג את יום הולדתה. אימה אף כתבה לה: "הנסיכה שלנו בת 15. מזל טוב לוחמת שלי. נגד כל הסיכויים את מפתיעה את כולם ומלמדת אותנו שהחיים חזקים מהכול. בשקט שלך את מלמדת אותי כל יום מחדש, שיעור לחיים… מהי חמלה, מהי נתינה, מהי אהבה ללא תנאי, לדעת לכבד כל אדם באשר הוא ושחיוך לא עולה כסף.

"בזכותך למדתי להסתכל על החיים בצורה אחרת ולהבין מה חשוב באמת, ושקשה יש רק בלחם", כתבה האם. "אוהבת אותך בכל ליבי נסיכה אהובה שלי ומתפללת כל יום, לעוד הרבה שנים ביחד. מבטיחה לא לעזוב אותך ולשמור עליך לעולם".

היום, עם היוודע דבר מותה של נועה, אמה כתבה על כך בדף הפייסבוק שלה: "הלב נשרף ומסרב להאמין שנועה שלי כבר לא איתנו, אחרי מלחמה ארוכת שנים, הלוחמת שלי הרימה ידיים".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.