אחרי 4 שנים: נסגר "התיק" נגד יקי אדמקר

דיווח על הסתה כנגד קצין הוביל לחקירה מתמשכת ושערורייתית כנגד העיתונאי החרדי. רק אמש הוא התבשר על סיומה. לסיפור המלא {סחבת מקוממת}

הפנים האמיתיות של הסחבת המשטרתית: העיתונאי ואיש התקשורת החרדי, יקי אדמקר, משתף היום בדף הפייסבוק שלו עדות מקוממת על התנהלותה של משטרת ישראל כלפי התקשורת בכלל ועיתונאים שנחקרים בכלל.

תחילת השתלשלות הדברים לפני 4 שנים, אז חשף אדמקר כי גורמים קיצוניים הפיצו כרזות בהם נראה מפקד מחוז ירושלים דאז, ניצב ניסו שחם, כשהוא לבוש במדים נאציים. "התקשר אליי קצין חקירות מהיחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית של המשטרה. הייתי בן 21, ואלו הימים שבהם עשיתי את צעדיי הראשונים בתקשורת. הקצין לא הרחיב בפרטים אך הצהיר כי חובה עליי להתייצב ל"חקירה באזהרה" במשרדי להב 433 בלוד. מלא חששות, עשיתי בבוקר למחרת את דרכי למשרדי היחידה. בחקירה התברר שאני חשוד בשורת עבירות: הסתה לאלימות או לטרור, איומים והעלבת עובד ציבור. הסיבה: פרסמתי לראשונה כי גורמים קיצוניים במגזר החרדי הפיצו כרזות שבהם נראה מפקד מחוז ירושלים דאז (ניסו שחם) במדי נאצי.", מספר אדמקר.

אדמקר מוסיף: "החקירה נמשכה שלוש שעות במהלכה דרשו ממני לחשוף מי הוא המקור ששלח לי את הכרזות. ניסו עליי את כל התרגילים הידועים מחדרי החקירות. השוטר הטוב והשוטר הרע. איומים על כך שאאבד את תעודת העיתונאי שלי וכמובן שאשב ימים ארוכים במעצר עם עבריינים. הכל יקרה אם לא אעביר את פרטי המקור. בסיומה של החקירה, אחרי שסירבתי ליפול לידיה של המשטרה, שוחררתי. המשטרה ראתה בי "עבריין" רק כי פרסמתי ידיעה באתר אינטרנט. כעבור מספר ימים הקצין התקשר שוב. הוא זימן אותי לחקירה נוספת. גם זו נמשכה שעות ארוכות ובמהלכה שוב שיגרו אליי איומים רבים.

תהיתי מה כבר עוללתי. כולה פרסמתי אייטם שאין בו שום פסול, דיווחתי על משהו שקורה ורק בשל חוסר אונים של המשטרה, אי יכולת להתקדם בחקירה, אני הופך להיות שותף לעבירה. מעולם לא הצלחתי להבין את ההיגיון מאחורי הדברים, אבל גם בסיומה של החקירה השנייה המצב נשאר על כנו. האיומים לא עזרו. המשטרה מעולם לא הצליחה לעלות על זהותם של מפיצי הכרזות.

השבוע, 4 שנים אחרי, קיבלתי הודעה בדואר על כך שהתיק נסגר לאחר ש"לא נמצאו ראיות מספיקות להעמדתך לדין". עיתונאי שפרסם ידיעה לגיטימית הוא שותף מלא לעבירה אך משלא נמצאו ראיות מספיקות להעמיד אותו לדין, התיק נסגר".

"כבוד למשטרה, כבוד לעולם העיתונות בישראל. ובמילה אחת ללא ציניות: בושה", מסיים אדמקר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.