אחרי 500 יום: רוב האמריקאים מרוצים מטראמפ

סקר שפורסם אתמול בחן את מעמד הנשיא טראמפ לאחר 500 יום בתפקיד: 87% מהרפובליקנים מרוצים מהנשיא, כשבאותו שלב כמו טראמפ בקדנציה שלו – אובמה זכה ל-79% בלבד מקרב חברי מפלגתו

למרות כל התהפוכות והסערות של ממשל טראמפ, נראה כי בקרב קבוצת הבוחרים שהעניקה לו את הניצחון – מעמדו איתן וכמעט חסר תקדים. על פי סקר של מכון הסקרים "גאלופ", 87% אחוזים מחברי מפלגתו, המפלגה הרפובליקנית, מציינים בחיוב את תפקודו בתום 500 ימים בתפקיד.
מדובר בנתון חשוב לקראת הבחירות לקונגרס בנובמבר, שבהן יהיו מונחים על הכף כל מושבי בית הנבחרים ושליש ממושבי הסנאט. מדובר בנתון מרשים במיוחד, שכן רק נשיא אחד הצליח לקבל יותר תמיכה בקרב חברי מפלגתו בנקודה זו בנשיאותו: הנשיא ג'ורג' בוש הבן, שזכה לתמיכה של 96% בקרב הרפובליקנים.במקרה של בוש, בתקופה זו בנשיאותו הוא נהנה מתמיכה מקיר לקיר בשתי המפלגות בשל הטראומה של מתקפת 11 בספטמבר, שגרמה לאמריקנים להתאחד מאחוריו.
התמיכה הגורפת של הרפובליקנים בטראמפ מלמדת עד כמה הצליח לשנות מהיסוד את המפלגה ולעצב אותה בדמותו, שנתיים אחרי שמועמדותו הבלתי שגרתית פילגה את המפלגה וגרמה לחשש כבד לעתידה.
לשם השוואה, הנשיא ג'ורג' בוש האב זכה לתמיכה של 85% מהרפובליקנים אחרי 500 ימים בתפקיד 
בשנת 1990.
הנשיא ג'ון קנדי, אחד הנשיאים האהובים על הדמוקרטים, זכה לתמיכה של 85% של אנשי מפלגתו בנקודה זו בנשיאותו ב־1962, והנשיא דווייט אייזנהאואר גיבור מלחמת העולם השנייה, זכה "רק" ל־83% תמיכה בקרב מפלגתו אחרי 500 ימים בתפקיד. נתון מפתיע, הוא שהתמיכה של הדמוקרטים באובאמה עמדה רק על 79%. טראמפ התייחס אתמול לנקודת הציון וכתב בין היתר: "היום זה יומי ה־500 בתפקיד, וכבר השגנו כל כך הרבה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.