אחרי 60 היום שניתנו לעיריית תל אביב – העירייה מודיעה: בתי העסק בעיר ימשיכו להיפתח בשבת

ביום שישי הקרוב יסתיימו 60 הימים שהקציב בית המשפט העליון לעיריית תל אביב כדי להסדיר את מעמד בתי העסק שפתוחים בשבת בעיר, ובעצם לענות מדוע העירייה לא פועלת לסגירתם כמתחייב מחוק העזר העירוני. במהלך 60 הימים האלו לא תוקן חוק העזר העירוני, ולכן, על פי הפסיקה, בשבת הקרובה הדלתות של בתי העסק הפתוחים בשבת – היו אמורות להיסגר.

אך הבוקר (שני) מתברר כי לעיריית תל-אביב יש תוכניות אחרות: גלי צה"ל פרסם הבוקר כי גורמים בעירייה מסרו כי בכוונת העירייה, לשלוח מכתב לבית המשפט ולטעון כי כיוון שמועצת העיר התפזרה, אין מי שבסמכותו לתקן את חוק העזר ולכן הסוגיה תאלץ להמתין עד לכינוסה של מועצת עיר חדשה – כלומר: עד אחרי הבחירות.

המועמד למועצת העיר מטעם רשימת מרצ, מיקי גיצין, מתרעם על ההתנהלות של העירייה בטיפול בסוגיה. "יש פה תפוח אדמה לוהט שמנסים לגלגל אותו עד אחרי הבחירות והם יטפלו בו על פי הקונסטלציה הפוליטית שתיווצר אחרי הבחירות", אמר גיצין, "נראה לי שהמטרה המרכזית של העירייה זה פשוט לעבור את ה-22 באוקטובר. הם הולכים לצפצף על בג"ץ עד ה-22 באוקטובר, אנחנו דורשים תשובה מראש העיר כבר עכשיו".

ומה יקרה במרווח הזמן בין פקיעת האולטימאטום ועד ה-22 באוקטובר? סגן ראש העיר ויושב ראש סיעת "רוב העיר", אסף זמיר, טוען כי העסקים יפעלו כרגיל. "בעקבות ההחלטה של בית המשפט מאותו הרגע הודענו בצורה רשמית שהעירייה תפסיק לאכוף כנגד עסקים שפתוחים בשבת במתכונת שהייתה עד היום, ואנחנו נמשיך לא לאכוף עד שתתקבל החלטה אחרת. העסקים שהיו פתוחים עד היום בשבתות במרכז העיר ימשיכו להיות פתוחים גם עכשיו".

מעיריית תל-אביב נמסר בתגובה כי "היועץ המשפט לעירייה מנסה את תשובתה בימים אלו , וכי לכשתינתן בבית המשפט היא תפורסם בפומבי". עוד ציינו, כי "התשובה תהיה ברוח הדברים שהביע ראש העיר לא פעם כי תל אביב תישאר עיר חופשית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.