אחרי 9 שנים: מוישי הולצברג חזר להודו • מרגש

9 שנים מאז הפיגוע הנורא בבית חב"ד במומבאי, הילד מוישי הולצברג נחת לפני שעה קלה בהודו ויחזור לראשונה לבית חב"ד בו נולד ובו נהרגו הוריו

לפני דקות אחדות נחת בהודו מוישי הולצברג, הילד בן ה-11 שניצל לפני 9 שנים בידי המטפלת שלו מהפיגוע הנורא בבית חב"ד במומבאי, בו נהרגו אביו ואמו, גבי ורבקי הולצברג הי"ד.

מוישי התקבל על ידי שליח חב"ד במקום, ממלא מקום הוריו, הרב ישראל קוזלובסקי. מוישי הגיע להודו כאורחו של הניא נרנרדה מודי שהזמין אותו להגיע להודו, כחלק מפמליית ראש הממשלה.

מוישי מלווה בידי סבו וסבתו, הרב שמעון ויהודית רוזנברג, ואמור לבקר בבית חב"ד בו נהרגו הוריו בטקס מיוחד, יחד עם ראש הממשלה נתניהו, ששוהה בהודו לביקור רשמי כבר מאתמול.

"אני מתרגש מאוד", אמר בסוף השבוע הילד שריגש את המדינה ואת העולם כולו, ל'ישראל היום'. "אני הולך לחזור לבית שבו נולדתי ובו גרתי שנתיים. תכננו לנסוע לשם לקראת בר המצווה שלי, אבל ראש הממשלה הזמין אותנו להצטרף אליו לנסיעה להודו בשבוע הבא, אז התכנון הוקדם. אני מחכה לנסיעה הזאת".

בעיתון נכתב: בשבוע הבא ישתתפו מוישו וסבו וסבתו עם ראש הממשלה נתניהו בטקס מיוחד לזכרם של גבי ורבקי הולצברג בבית חב"ד במומבאי, עם נכבדים ישראלים ומקומיים. הם יגיעו גם לטקס במלון הטאג' מאהל, שהותקף גם הוא במתקפת הטרור. בתכנון המקורי היה מוישי אמור לנסוע לגוג'אראט, עיר הולדתו של ראש ממשלת הודו, לאחר שמודי ביקש לפגוש אותו שם. כרגע עדיין לא ברור אם הביקור יתקיים, בשל לוח הזמנים הצפוף של מודי.

מוישי ניצל מהפיגוע ע"י המטפלת סנדרה, לפני 9 שנים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.