"אחת המטרות בפיגוע בבריסל – טיסה לתל אביב"

חודש לאחר מתקפת הטרור בבריסל מפרסמים כלי התקשורת באירופה פרטים מחקירתו של אחד המחבלים. ע"פ הדיווח, מוחמד אבריני, המחבל שנמלט מנמל התעופה בבירה הבלגית, סיפר בחקירתו כי אחת המטרות של המחבלים הייתה אולם ההמתנה של הנוסעים לתל אביב

מתקפת הטרור בבריסל: כלי התקשורת באירופה מדווחים כי מוחמד אבריני, המחבל שנמלט ולא התפוצץ יחד עם שני חבריו בנמל התעופה, סיפר בחקירתו כי אחת המטרות של המחבלים הייתה אולם ההמתנה של נוסעים לטיסה לתל אביב.

ע"פ הפרסום, המחבל מנה את כל מטרות המפגעים, בהם: אולמות המתנת נוסעים לטיסה לארה"ב ( שם אחד המחבלים אכן התפוצץ) טיסה לרוסיה וגם טיסה לתל אביב.

(באדיבות רשת)

בתוך כך, גורמי מודיעין טוענים כי ארגון הטרור דאע"ש אימן לפחות 400 לוחמים שנועדו לתקוף את ערי אירופה בגל פיגועים קטלני. על פי דברים שמסרו הגורמים לתקשורת, הארגון הרצחני מפעיל שורה של תאי טרור מתואמים ביניהם – כמו אלו שביצעו את המתקפות בבריסל ובפריז. לטענתם, אותם תאי טרור הונחו לבחור את הזמן, המקום ושיטת העבודה כדי להוביל למספר הנפגעים המירבי.

מקורות רשמיים, בהם גורמים באירופה ובעירק, סיפרו כי ההכוונה של הפיגועים העתידיים מתבצעת במחנות בעירק ובסוריה, כאשר מאות הלוחמים עוברים במחנות אלו הכשרה דקדקנית בשיטות לביצוע פיגועים על מנת להטיל אימה במערב.

המידע המאיים מתבסס בין השאר על דבריו של אחד ממארגני מתקפת הטרור בפריז, שאמר לפני שחוסל כי חדר לאירופה כחלק מקבוצה של 90 איש ממספר לאומים: "התפזרנו פחות או יותר בכל מקום ביבשת".

יצוין כי ההערכות אחרות מדברות על מספר גבוה בהרבה של מפגעים פוטנציאלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.