אטימות בחברת החשמל: 8,000 משפחות מנותקות – 184 ממהנדסי חברת החשמל יצאו לחופשה באילת

דווקא עכשיו, כאשר אלפי משפחות מנותקות עדיין מזרם החשמל, לאחר ימים קרים וארוכים, בהם שהו ללא חשמל בקור ובחשכה, בעוד שכ -8,000 משפחות ברחבי ישראל, עדיין מנותקות מחשמל, חלק ממהנדסי חברת החשמל החליטו לנסוע דרומה לחופשה באילת, בטענה צורמת כי במידה ויבטלו, יצטרכו לשלם קנס על ביטול החופשה.

יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל, אמר הבוקר כי "הם קיבלו הוראה מפורשת לא לצאת. מדובר באוכלוסייה של מהנדסים בוועד מאד מיליטנטי שפעלו בניגוד לנורמות".

יו"ר חברת החשמל הוסיף כי התרה בעובדים הללו וכי "אני, כיושב ראש הדירקטוריון, הוריתי להחזיר אותם מיד. הם יפגעו כלכלית ומשמעתית".

בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא אמר רון טל כי עובדי החברה קבלו הוראה ברורה לחזור "מי שלא יחזור עובר על הוראה מפורשת של המנכ"ל. מדובר ב-184 איש שמוציאים דיבתם רעה של 13,000 איש שעובדים יומם ולילה. אני אפילו לא מתכוון להתייחס לטענה המטופשת שהם יקבלו קנס על ביטול החופשה של מי שהוציאו את דיבתה של חברה כל כך מסורה. מי שלא יחזור יועמד לדין משמעי וייפגע כלכלית", הבטיח יושב ראש החברה.

הבוקר (א'), כאמור, מדוח על כ-8,000 משפחות עדיין ללא חשמל, זו היממה הרביעית.

עובדי חברת החשמל חיברו במהלך הלילה עוד 6,000 משפחות בחזרה לרשת. "בצפון כולם, למעט כמה מאות באזור מירון ובצפת, חוברו". מסביר רון-טל "הבעיה היא שמספיק שעץ מט לנפול במהלך הסופה כדי לשבש את אספקת החשמל ואתמול נפל אז עוד 100 אנשים ללא חשמל".

"להגיד מתי יחובר אחרון התושבים, אני לא יכול, אבל עד הערב יגיע לכל הישובים חשמל. הוריתי אתמול להנהלת החברה לשנע גנרטורים למי שהרשת לביתו לא חודשה" לדבריו.
רון-טל הסביר כי לא יכלו לשנע גנרטורים לכולם, אך "שינענו גנרטורים מתחילת הסערה, לפי סדר עדיפויות".

לשאלה האם יש לפצות עסקים שהסחורה נפגעה מחוסר חשמל, אמר רון טל "אנחנו נלמד את הנושא, ולדעתי, שנכון לפצות אזרחים שנפגעו כתוצאה מהסערה. לחברת חשמל יש תקציב נתון ואם אני מפצה מישהו זה מגיע על חשבון מישהו אחר", הסביר רון-טל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.