אטרקציות לילדים במוזיאון בחולון

לרוב, השילוב בין מוזיאון ובין ילדים הוא לא דבר טבעי במיוחד… שהרי במוזיאונים יש מוצגים שאסור לגעת ולשחק בהם ואסור להרעיש ואפילו לדבר – כך שרוב הילדים מאבדים עניין ומשתעממים די מהר. אז מה עושים? ובכן, יש גם אלטרנטיבה והיא פה בארץ, במרכזו של פארק פרס הפסטורלי שבחולון.
כפי שבוודאי הבנתם, מוזיאון הילדים הישראלי שבחולון הוא מוזיאון מסוג אחר. זהו מוזיאון של אטרקציות לילדים, של חוויות ומסלולים, הרפתקאות ומשחקים שבהם הילדים מורשים לגעת, לשחק ולחוות והכל תחת מעטפת חינוכית מתוכננת היטב. המסלולים במקום מותאמים הן לקטנטנים בגילאי שנתיים וחצי ומעלה ועד לגדולים יותר בגילאי 12. מעבר למסלולי הפעילות, קיימות במוזיאון גם תערוכות קבועות המיועדות לקהל של ילדים ומבוגרים יחדיו.

לילדים- לומדים להכיר את הטבע ועצמם
מסלולי הפעילויות לילדים הינם מסלולי חווייתיים שעיקרם הוא בנייה ועידוד לתהליכי סוציאלזיציה, פיתוח מיומנוית חברתיות, הכרות וקבלת השונה וגם הכרות עם יצורים נוספים מעולם הטבע. המסלולים בנויים לפי התאמת גילאים מדוייקת והמוזיאון מקפיד בכך עד מאוד. כל המסלולים מתבצעים בקבוצות קטנות ובליווי מדריך מוסמך ומחוייבים בליווי הורים בחוויה או מבוגר מעל גיל 18.
חלוקת הגילאים במסלולים השונים הינה כדלקמן: גילאי שנתיים וחצי עד 4- מסלולי טיול עם ינשול, בעקבות הפרפרים וההצגה איפה מיש. גילאי 4-6 המסע לתיקון ממלכת הזמן, לגילאי 6-8 היער הקסום, לגילאי 8-12 החייזרים . כל הפעילויות מבצעות במנה סגור ולכן מתאימות גם לימי הקיץ הלוהטים וגם לימי החורף היותר קרים וגשומים.

תערוכות המוזיאון- לגילאי 9-99
אופציה אחרת למי שיש דווקא ילדים גדולים יותר, היא להגיע איתם לאחת מתערוכות המוזיאון הקבועות. בין התערוכות ניתן למצוא את תערוכת בגובה העיניים העוסקת בפיתוח היצירתיות והיכולת לחשוב מחוץ לקופסא באמצעות יצירה ומשחק עם כלים שונים ואמצעי מולטימדיה חדשניים.
תערוכת דיאלוג בחשיכה- היא אחת מהתערוכות היותר ידועות של המוזיאון המתבצעת בחושך מוחלט ובליווי מדריכים עיוורים, ובסה המשתתפים נעזרים במקלות נחייה ועוברים מסלול המדמה את חיי היום יום של העיוור.
תערוכת הזמנה לשקט- היא תערוכה הנערכת בשקט מוחלט המושג באמצעות אוזניות מבודדות, תקשורת בשפת הסימנים, קריאת שפת גוף, ומדריכים שהם חירשים- אילמים.
התערוכה האחרונה והחדשה ביותר היא מסע עם הזמן- תערוכה הלוקחת את הילדים והמבוגרים למסע של התבגרות בזמן והתמודדות עם הגיל והזמן שחולף במהרה, והחיים בתור זקנים וקשישים. זוהי פעילות שיכולה להיות נפלאה כבילוי לסבים וסבתות עם נכדיהם. פעילות זו נערכת בהדרכתם של קשישים בני 70+ כך שגם המבוגרים המבקרים בתערוכה, יוכלו להגיש הזדהות וחיבור אליה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.