"איבדתי יריב נמהר וחבר אהוב" (וידאו)

ההספד הציני שלך ח"כ אילן גילאון ממרצ במהלך ישיבה מיוחדת לזכרו של השר אורי אורבך במליאת הכנסת: "לי זה מאוד קשה כי איבדתי יריב נמהר וחבר קרוב ואהוב". צפו (קרדיט צילום: ערוץ הכנסת)

ח"כ אילן גילאון ממרצ נשא דברים במליאת הכנסת בישיבה מיוחדת שנערכה אמש (ב') לזכרו. גילאון פתח את דבריו: "תאמין לי, אדוני היושב-ראש, על הקטע הזה, אתה לא תאמין לי, אבל התאמנו לא פעם, אורי ואני – ההספד. כמובן שהימרנו מי יספיד את מי, אבל דיברנו בעיקר על המספידים האלה שאנחנו בעגה הפנימית שלנו קראנו להם – כי אתה מכיר את המספידים האלה שמספידים את המת אבל מספרים על עצמם, אנשים שבכל ברית מילה רוצים להיות הנימול ובכל הלוויה המת. וזה סוג של אנשים שאורי סלד מהם מאוד-מאוד. היה לנו אפילו דיבור פנימי. אנחנו אפיינו את זה בכך שאנשים לפעמים מגיעים לכאן והם מתיישרים בהליכתם ומיד שמים וילונות ב"מאזדה" שלהם".

[vimeo 130155023 w=500 h=372]

ואני הכרתי אותו באופן מקרי לגמרי, כאשר רק ידעתי את שמו מתוך כך שקראתי את הטורים שלו ב"ידיעות אחרונות". יום אחד נזדמנה בידי הזדמנות והגעתי לתכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל; אברי גלעד, נדמה לי שהיה חולה ואני החלפתי אותו טאלנט זול, ואני פוגש שם את אורי אורבך – הייתי בהתחלה בשוק, תיארתי אותו לגמרי בדמות אחרת. פתאום אני רואה איזה דוס כזה קטנטן, נראה כמו "המתמיד" של ביאליק. ואז הוא סיפר לי על מאן דהוא, שפלוני שאל אותו איך אתה נראה כל-כך טוב, ואז הוא אמר: אני, פשוט יש לי פרינציפ בחיים, אני לא מתווכח, ואז השני אמר לו: לא יכול להיות, והוא אמר לו: אז לא יכול להיות.

והוא שבה את לבי באהבת חינם. האמינו לי, תהום היתה פעורה באהבה הזאת, אהבה של שני טועים, כי הוא חשב שאני טועה ואני חשבתי שהוא טועה, ואני כמובן צדקתי. ותמיד הייתי אומר לו: אורי, אתה ביסודך טוב, אתה בא מ"הפועל המזרחי", זרח ורהפטיג, רק המתנחלים קלקלו אותך. ואגב, הברכה הזאת של "מפלגה קטנה", זה התחיל מבחירות של 2009, זאת הייתה ברכה הדדית בינינו ובבחירות האלה שנינו הצלחנו, הגענו למפלגות, שנינו, שהיום לא היו עוברות את אחוז החסימה.

גילאון הוסיף: "לי זה מאוד קשה כי איבדתי יריב נמהר וחבר קרוב ואהוב. ואנחנו זכינו, אם בכלל אפשר לומר שזאת זכות, אבל זאת זכות בחיים, להיות – אני זכיתי – באחד האירועים היותר אינטימיים שהיו לי בחיי, שביניהם הייתה פעורה תהום, כאשר הספקתי להיפרד ממנו יחד עם – המשפחה הייתה שם – חבר הכנסת בן-דהן ואנוכי, באירוע שהוא היה האינטימי ביותר. אחד האירועים האינטימיים ביותר בחיי ובתוכו הייתה פעורה תהום".

"ולכן, אני כל חיי נוטה לאורי חסד וזוכר לו חסד על כך שהוא הוריש לי בחיים האלה, אדוני היושב-ראש, את היקר מפז. הוא הוריש לי קמט גדול של חיוך שאני אשא אותו לכל מקום". דברי גילאון.

.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לאילן גילון חזות מפחידה. לא הייתי רוצה שהוא יהיה שכן שלי, כי יש לי ילדים קטנים.

    צבי |
    הגב