האיגוד לבנט: "תתרגם את הודעתך לפסים מעשיים"

בעקבות הפרסומים על הסדר חדש בחידוש רשיון במוסדות המוכש"ר איגוד הת"תים פנו במכתב לשר החינוך, "לא די בהודעת הדוברות, רצוי גם לתת הוראה חד משמעית על כך"

באיגוד התתי"ם מצננים מעט את ההתלהבות מהבשורה שניתנה ע"י שר החינוך נפתלי בנט, ובמכתב שנשלח אליו נכתב, כי לא די בהודעת הדוברות המבשרת טוב למוסדות החינוך, רצוי גם לתת הוראה חד משמעית על כך, "אנו סבורים כי טוב ייעשה, אם תינתן על ידך הוראה בהתאם, שתתרגם את ההישג האמור לפסים מעשיים וזאת באמצעות מתווה ברור וקביעה של הדברים בנהלים ובחוזרים" כתב וחתם מנהל איגוד התתי"ם שלמה ברילנט.

בפתח המכתב נכתב "שמחנו להתבשר בהודעה שיצאה מלשכתך, כי מעתה ואילך חידוש רשיון במוסדות החינוך המוכש"ר יהיה אחת ל- 5 שנים. המדובר הוא במהלך שלכל הדעות הינו פורץ דרך והוא עולה בקנה אחד ועומד בהלימה לסעיפים מן ההסכם הקואליציוני האחרון שעסקו בנושא זה. ברכותינו ותודותינו נתונות בזה" כתבו מטעם איגוד התתי"ם.

במכתב שנשלח גם לסגן שר החינוך מאיר פורש הוסיפו כי "אנו מקוים, כי כתוצאות מעבודתה של ועדת הרישוי המיוחדת שהוקמה במשרד באישורך, נשמע בהמשך על רעיונות ובשורות נוספות. אין ספק, כי מבחינת מנהלי המוסדות מדובר בבשורה של ממש, שתקל בצורה מאד משמעותית, את הנטל שהיה מונח עד עתה על כתפיהם ושנאלצו בתחילתה של כל שנת לימודים, להיערך מחדש מול סבך של בירוקרטיות שעיקריהן טכניות ולא פדגוגיות".

לסיום נכתב "יחד עם זאת וכגוף המייצג מאות ישיבות ומוסדות תורניים, אנו סבורים כי טוב ייעשה, אם תינתן על ידך הוראה בהתאם, שתתרגם את ההישג האמור לפסים מעשיים וזאת באמצעות מתווה ברור וקביעה של הדברים בנהלים ובחוזרים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.