איגוד לשכות המסחר הגיש בג"ץ בדרישה לביטול אפליית המס של בתי עסק ישראלים ביחס לבתי עסק זרים

"כל שמבקשות העותרות הוא תחרות חופשית בתנאי שוק שווים לעוסקים בישראל מול העוסקים בחו"ל"

איגוד לשכות המסחר, התאחדות בעלי המלאכה והתעשייה ולהב עתרו לבג"צ כנגד שר האוצר, ראש הממשלה ומנהל רשות המסים, בדרישה ליתן טעם מדוע לא תבוטל אפליית המס של בתי עסק ישראלים ביחס לבתי עסק זרים, הנובעת מהפטור ממס ערך מוסף על יבוא אישי. העתירה הוכנה ע"י עו"ד ד"ר ישראל (רלי) לשם ועו"ד עידן לרון, ממשרד עוה"ד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'. (מספר ההליך בבג"צ יועבר בהמשך).

עתירה זו מציגה אפליה קשה, שהיא בלתי חוקית ופוגעת בזכויות יסוד "על-חוקיות"-חוקתיות ועל כן יש לבטלה. "עתירה זו לא נועדה למנוע את התחרות החופשית או להילחם בה. נהפוך הוא, היא נועדה לקדם אותה. כל שמבקשות העותרות הוא תחרות חופשית בתנאי שוק שווים לעוסקים בישראל מול העוסקים בחו"ל. זאת, מכיוון שבעוד שהעסקים הישראלים נאנקים תחת עול התחרות, באופן בלתי מוסבר ממש, פועלת המדינה באופן אקטיבי כדי לפגוע בתחרות החופשית ולהעמיד את העסקים הישראליים בעמדת נחיתות מובנית ביחס למתחריהם מחו"ל".

העותרים טוענים כי "אם סבורות הרשויות שנדרש פטור, למשל, לשם הוזלת יוקר המחייה, אדרבא, יתכבדו ויחילו את הפטור על כלל הרכישות, ולא על רכישות מחו"ל בלבד. ואם הן אינן דרושות, אזי אין להעניקן ברכישה מעסקים ישראלים וזרים כאחד."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.