אידשקייט בחדרה: בית כנסת צמוד ללשכת מפקד תחנת משטרה, "מילה של שוטר בשמים יש לה משמעות מיוחדת

בתחנת המשטרה בחדרה מחברים את קדושת בית הכנסת לעשייה היומיומית של השוטרים,כבכל תחנת משטרה בו ישנו מבנה בית כנסת גם בתחנת המשטרה בחדרה חנכו את בית הכנסת  המפואר בהשתתפותם של רבנים ראשי ערים וקציני ושוטרי התחנה.  "מילה של שוטר בשמים יש לה משמעות מיוחדת" כך אמר רב העיר חדרה הרב דוד ורנר בחנוכת בית כנסת בתחנת משטרת חדרה.  בית כנסת מפואר נחנך בתחנת המשטרה הגדולה בעיר חדרה. לאחר שבועות בהם שוטרי משטרת חדרה התפללו במקום זמני שלא היווה סיפק לכמות המתפללים הגדולה במקום. לאחר פעילות  נמרצת של בניה הגיע הרגע המיוחל לו חיכו עשרות משוטרי התחנה כאשר בית הכנסת נחנך ברוב עם.

בית הכנסת הראשון בתחנת המשטרה הוקם תשמ"ו וניקרא על שמו של רכז המודיעין בתחנה מרדכי אריה שנפל בעת מילוי תפקידו. בני משפחתו הנציחו את זכרו של בנם בהקמה של 'מקדש מעט' שהיווה מוקד עליה לרגל לשוטרי תחנת חדרה. לאחר שברבות השנים בית הכנסת הוותיק היה צר מלהכיל את המוני המתפללים, הוחלט על הקמתו של בית כנסת חדש לחלוטין. מעניינת העובדה כי מיקומו של בית הכנסת בשונה מכל תחנות המשטרה בארץ נבנה בצמוד ללשכתו של מפקד תחנת  חדרה סגן ניצב אבי מאור,יתרה מכך מאור אף ויתר בשמחה על מספר מטרים מלשכתו במטרה  לבנות בית כנסת מכובד בתחנה.

בטקס חנוכת בית הכנסת השתתף בנו של מרדכי אריה ז"ל שסגר מעגל מאחר והוא נימנה על שוטרי תחנת חדרה וזכה להיות מראשוני המתפללים במקום. אלא שלבית הכנסת בתחנת המשטרה ולחיי הדת בתחנת חדרה ישנו פן נוסף בדמותו של רב  התחנה הרב דוד בירנבוים. הרב שמשמש כיו"ר איגוד המוסדות התורניים בחדרה מלווה את שוטרי  התחנה תחנה מזה 13 שנה.אני, מספר הרב בירנבוים מעביר שיעורי תורה ובעיקר בנושאי פרשת השבוע בתחנה, ובהשתתפותם של עשרות משוטרי התחנה שבאים להיטען במטען רוחני לקראת

שבת.

הרב מהווה את הגשר בין שוטרי ומפקדי התחנה לבין הציבור הדתי והחרדי בעיר ותורם רבות  לתחושת הביטחון לציבור אנ"ש. הרב מביא דוגמא מוחשית על יכולתו לסייע לתפקודה של המשטרה ולהיות המגשר בין הציבור החרדי למשטרה.

בימים בהם הוא מספר געש אזור הצפון כאשר כביש  מספר 6 ניבנה והיה חשש לפגיעה בכבודם של מתים שהיו טמונים בתוואי סלילת הכביש.בימים ההם

אומר הרב בירנבוים "נעצרו עשרות רבות מבני הציבור החרדי, כמעט כולם שוחרר לאחר מספר שעות עד ימים להוציא אחד מהמוחים שסירב בכל תוקף למסור את פרטיו ולהשתחרר ממעצרו.

"ניסיתי לשכנע אותו בכל מיני שכנועים ואנחנו כבר בערב פסח אולם הוא בשלו" ,לא מוכן למסור פרטים ומעכב את השיחרור. מפקד התחנה דאז קרא לי להגיע בדחיפות ולנסות לפתור את הבעיה. נכנסתי איליו לתא המעצר וניסיתי לשכנע אותו שעוד מעט ערב פסח וחבל שישאר במעצר

בעוד משפחתו תיסב אל מול שולחן הסדר,אולם הוא בשלו.לבסוף יצרתי קשר עם הגאב"ד הרב טוביה ויס העלתי אותו על קו הטלפון מתוך תא המעצר ונתתי לו לשוחח עם העצור, לאחר שכנוע של הרב ויס החליט העצור כי הוראתו של הגאב"ד היא להשתחרר מהמעצר ולהגיע לביתו וכך היה, מספר הרב בירנבוים.

DSC_0122

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.