איוב קרא עבר בהצלחה בדיקת פוליגרף: "לא קשור להקלטות ולהדלפה"

התפתחות דרמטית בחקירת פרשת האזנות הסתר לשיחה בין שר התקשורת לשעבר איוב קרא, לבין ראש הממשלה. הבוקר, (שלישי) עבר קרא בהצלחה בדיקת פוליגרף שקבעה באופן חד משמעי, כי מעולם לא הקליט את ראש הממשלה כשר התקשורת וכי אין לו שום קשר, ישיר או עקיף, להדלפת הקלטות נתניהו לתקשורת

התפתחות דרמטית בחקירת פרשת האזנות הסתר לשיחה בין שר התקשורת לשעבר איוב קרא, לבין ראש הממשלה. הבוקר, (שלישי) עבר קרא בהצלחה בדיקת פוליגרף שקבעה באופן חד משמעי, כי מעולם לא הקליט את ראש הממשלה כשר התקשורת וכי אין לו שום קשר, ישיר או עקיף, להדלפת הקלטות נתניהו לתקשורת. ממצאי הבדיקה יועברו גם לידי ראשי היחידה הארצית לחקירות הונאה, החוקרת את האירוע. "כוחות רשע ניסו לפגוע בי ובראש הממשלה באופן מגמתי. לא אכנע לעבריינות ולהקלטות סתר", אמר קרא והפציר ביועמ"ש מנדלבליט לתת לחוקרי המשטרה "אור ירוק" לנקוט בפעולות הנדרשות, כדי להוציא את האמת לאור

הקלטות נתניהו-קרא בדרך להפוך לפרשת האזנות סתר? שר התקשורת לשעבר איוב קרא עבר בשעות הבוקר בהצלחה בדיקת פוליגרף מדוקדקת ופולשנית, במטרה לבחון את נכונות גרסתו, לפיה מעולם לא הקליט את ראש הממשלה נתניהו במהלך שיחותיהם וכי לא הוא ולא איש מטעמו, עומדים מאחורי הדלפת ההקלטות לתקשורת. בדיקת הפוליגרף הסתיימה בתוצאה חד משמעית – לפיה קרא נמצא דובר אמת בכל דבריו.

ארבעת השאלות שנשאל קרא היו, "האם אתה הקלטת את ראש הממשלה, בהיותך שר התקשורת או חבר כנסת"?, "האם אתה שותף או מעורב, עם אדם נוסף בהקלטת ראש הממשלה, בהיותך שר התקשורת"? לצד זאת נשאל קרא: "האם אתה העברת/מסרת לתקשורת את הקלטת ראש הממשלה"? וכן: "האם אתה שותף/מעורב ביחד עם אדם נוסף, בהעברת הקלטת ראש הממשלה לתקשורת"? על כל השאלות ענה קרא בשלילה ונמצא דובר אמת באופן חד משמעי.

לבקשת קרא הופקדה עבודת ניסוח השאלות בידי צוות מקצועי עצמאי, בראשות גורמים בכירים לשעבר במערכת אכיפת החוק ובהם עורכת דינו רווית וקסברגר, קצינת חקירות בכירה לשעבר ביחידת לה"ב 433 וגורמים נוספים, שווידיאו כי השאלות ינוסחו באופן הקפדני והמחמיר ביותר, כדי להוציא את האמת לאור. את בדיקת הפוליגרף ערך לקרא באופן אישי שמעון כספי, מבכירי בודקי הפוליגרף בישראל, לשעבר לוחם ומפקד בימ"מ ומבכירי מחלק התשאול של ימ"ר תל אביב.

זווית חשובה נוספת, שנבדקה בבדיקת הפוליגרף, הייתה המודעות של קרא לקיומן של ההקלטות, במהלך צילום הראיון עמו, ששודר כחלק מהכתבה. על פי הבדיקה הסתבר, כי לקרא לא היה מושג שצילום הראיון עימו עתיד להתפרסם כחלק מהקלטות ראש הממשלה, וכי גורם עלום העומד מאחורי האזנת הסתר ניסה "להלבין" את ההקלטות, באמצעות ניסיון לסמן את השר לשעבר, כמי שעומד מאחורי ההדלפות.

שר התקשורת וחבר הכנסת לשעבר איוב קרא: "כוחות רשע ניסו לפגוע בי ובראש הממשלה באופן מגמתי. היה לי חשוב לעמוד מול חבריי לליכוד ומול חוקרי לה"ב 433 על מנת שידעו באופן הברור ביותר כי אינני קשור בשום צורה לביצוע ההקלטות המגמתיות כנגדי וכנגד ראש הממשלה והעברתם לתקשורת". עוד הוסיף קרא, "אני פונה ליועץ המשפטי לממשלה הנכבד ד"ר אביחי מנדלבליט, לא תיתכן הרדיפה הזו והשחיתות האדירה, בדמות האזנות סתר לנבחרי ציבור. אנא אשר לאנשי היחידה החוקרת לה"ב 433 לנקוט בכול פעולות החקירה הנדרשות, כדי להוציא את האמת לאור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.