איום ברצח בגלל ויכוח על תמונת מרן הגר"ע יוסף והרבי מחב"ד בביהכנ"ס

רב בית הכנסת "חזון עובדיה" הגיש תלונה במשטרה על איום לרצח ופגיעה בשמו הטוב ע"י 3 ממתפללי בית הכנסת עקב תמונה של מר"ן: "אחד מהם לקח את התמונה וקילל: 'מי שיעז להוריד את התמונה, דמו בראשו', הרב מיכאל קורקוס מוסיף בפחד: "עם תחושה קשה זו של איום, הפחדה ותקיפה מילולית ופיזית בבית הכנסת, אני נאלץ לנהל את המקום".

המשטרה בתגובה הרחיקה את שלושת המתפללים ממבית הכנסת וקיבלו צו הרחקה מיידי,

המתפלל המאיים אומר בתגובה: "הוויכוח פרץ מכיוון שהרב התעקש על כך שתמונתו של הרב עובדיה יוסף, לא תוצב מול תמונתו של הרבי מלובביץ"

הרב מספר את השתלשלות המקרה: "בשבוע שעבר, נתרמה לבית הכנסת תמונה של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, בהתייעצות עם גבאי בית הכנסת, הוחלט להציב את התמונה במקומה הראוי. אלא שישנו מתפלל אחד שחושב אחרת ולא בוחל בשום אמצעי על מנת להראות את כוחו ושליטתו בבית הכנסת. הוא הודיע לגבאי כי אם התמונה לא תוצב כפי רצונו, 'הוא יפתח במלחמה'".

הרב קורקוס מוסיף כי: "ביום שני שעבר, כרבע שעה לפני שהמתפללים מגיעים לתפילת מנחה, הגיע המתפלל לבית הכנסת וראה כי התמונה ניצבת על מקומה בניגוד לרצונו. הוא צירף אליו שני מתפללים נוספים. הם התפרצו לבית הכנסת עם תחילת התפילה והטילו אימה על ציבור המתפללים. אחד מהם לקח את התמונה ותוך כדי צעקות וגידופים מלווים באיומים 'מי העז לקחת את התמונה', הציב אותה במקום שהם רוצים. בתוך כך קיללו ואיימו: 'מי שיעז להוריד את התמונה, דמו בראשו".

אחד המתפללים החשודים, אמר ל אתר 'ערב ערב' חושף הסיפור בתגובה להאשמותיו של הרב קורקוס, כי כל האיומים החלו מתי שהרב קורוקוס התעקש על כך שתמונתו של מרן הרב עובדיה יוסף לא תוצב מול תמונתו של הרבי מלובביץ': "אולי התבטאתי לא יפה, אני לא אומר שלא", הוא מדגיש, "אבל המתח בינינו התחיל הרבה לפני סיפור התמונה. הערתי לרב בעבר על נושא המקווה ועל תרומות שנתתי לבית הכנסת, אבל הכסף הלך בסוף למטרות אחרות".

לעומתו אומר הרב קורקוס בתגובה: "כל מטרתי בתלונה הזאת היא אך ורק כדי שאותם אנשים לא יפריעו ליהודים אחרים להתקרב לבית הכנסת ולהיות חלק ממנו", הוא הוסיף "כשליחו של הרבי מלובביץ' בעיר, מטרתי להביא לאהבת ישראל. ניסיתי בדרכי נועם ובדרכי שלום וראיתי שזה לא הולך ופוגע בי אישית ובשמי הטוב, לא היה לי מנוס אלא לגשת למשטרה".

גם הרב הראשי לאילת, הרב יוסף הכט, מחפש פתרון, אך עד כה הוא לא נמצא, ועד שיימצא הפיתרון, ביקש התורם של תמונת מרן שלא יתלו אותה בבית הכנסת.

צילום תמונה: פלאש 90

כתבת המקור בערב ערב באילת: http://www.ereverev.co.il/article.asp?id=20053

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איש לא מבין על מה הויכוח .
  עדיף על פי ההלכה לא לתלות תמונות בבית כנסת.
  גם את תצא בת קול ותכריז שהרבי לא היה המשיח חב"ד יקללו את "הקול", לי ניראה שהבית כנסת של ספרדים וקורקוס הוא המלך על הפשוטים, וכל המתפללים הספרדים אוהבים רבנים רק חבדניקים לא אוהבים אף רב אלא הרבי,הם גם מתפללים לו.
  לדעתי הכתב לא מדייק ןכנראה הרב קוקוס רוצה לתת לרב שלו מעמד רם וזילות בתמונתו של מר"ן ועל זה הזעם.
  הפיתרון הסרת התמונות מבית הכנסת מכיוון שלפי ההלכה היא משיחה דעת המתפללים מהתפילה בפרט שגם זה אוסר הבן איש חי כי הוא נכנס בכוס הקידוש וממאיס אותו

  yeshurun |
  הגב