איומי חמאס לירות רקטות על נתב"ג לא מומשו

רשות שדות התעופה: נתב"ג מוגן ועובד במתכונת רגילה ■ 2 רקטות יורטו הלילה מעל אופקים ■ כ-170 רקטות נורו ביממה האחרונה ע"י חמאס מעזה – מספר שיא בשיגורים ליום ■ צה"ל תוקף מטרות טרור בעזה

למרות איומי חמאס לחדש הבוקר (ה') ב-6:00 את הירי לישראל ולפגוע בנמל התעופה בן גוריון, עד כה לא נורו רקטות מרצועת עזה. ברשות שדות התעופה מוסרים כי נתב"ג עובד במתכונת רגילה והוא מוגן. כ-60 אלף נוסעים צפויים לעבור היום בנתב"ג. הבוקר נשמעו 2 אזעקות שווא במועצה האזורית אשכול. צה"ל תוקף מטרות טרור בעזה.

2 רקטות שוגרו הלילה סמוך לשעה 2:50 מרצועת עזה לעבר העיר אופקים. אזעקה נשמעה באזור ודובר צה"ל מסר כי הרקטות יורטו ע"י מערכת כיפת ברזל. אזעקות נשמעו גם סמוך לחצות באשדוד ובאזור אשקלון. רקטה התפוצצה בשטח פתוח ליד אשדוד. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

בסיכום היממה האחרונה לאחר קריסתה של הפסקת האש, חמאס ירה כ-170 רקטות לעבר ישראל – מספר שיא בשיגורים ליום מאז תחילת המבצע הצבאי "צוק איתן" שנכנס היום ליומו ה-44. מדובר צה"ל נמסר כי 124 רקטות התפוצצו ו-23 מהן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. איש לא נפגע באף אחד מהמקרים, למרות פגיעה ישירה בבית בחוף אשקלון אתמול. לקראת השעה 18:45 חמאס שיגר מטח רקטות כבד לעבר ישובי הדרום, השפלה וגוש דן. כיפת ברזל יירטה בהצלחה 2 רקטות מעל קריית אונו. לא דווח על נזק או נפגעים.

חמאס איים כי ייחדש היום ב-6:00 את הירי מעזה לישראל – וכי יכוון לנמל התעופה בן-גוריון. "אנחנו מזהירים את המטוסים שמגיעים לבן גוריון כי אנחנו נירה בשש בבוקר. אנחנו נירה למגרשי הכדורגל שלהם ולא לשטחים פתוחים. על הכובשים ועל העולם צריכים למלא אחר בקשתינו ולהפסיק את הכיבוש", אמר אתמול "אבו עוביידה", דובר מטעם הזרוע הצבאית של חמאס, בהצהרה מיוחדת בערוץ "אל-מנאר" של הארגון.

אתמול נאם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושיגר איום חריף לחמאס. נתניהו איים לפגוע במפקדי חמאס, והבטיח כי "מול התשה – חמאס יקבל כתישה. יירו – יחטפו שבעתיים". ראש הממשלה התחמק מהשאלה האם מוחמד דף חי או מת, והסתפק באמירה שכל מפקדי החמאס הם יעד לגיטימי. נתניהו גם אמר כי בכוונתו להציג "אופק מדיני חדש לישראל" בתקופה הקרובה.

לדברי נתניהו, "כל המערכים שחמאס בנה לפגוע בנו סוכלו. הרגנו מאות רבות של מחבלים, השמדנו אלפי רקטות ומשגרים ופירקנו את מערך המנהרות ההתקפיות שחמאס בנה במשך שנים כדי לפגוע ביישובינו. סיכלנו את כל ניסיונותיו לפגוע בנו. זו המכה הקשה ביותר שספג החמאס מאז הקמתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.