איחוד או פיצוץ? בן ארי ומרזל ייפגשו עם הרב מאזוז

איחוד או פיצוץ? הערב ייפגשו ראשי "עוצמה יהודית" עם הרב מאיר מאזוז פטרונו הרוחני של אלי ישי ו"העם איתנו" • סכסוך בין עוצמה יהודית ויחד על נושאי ליבה כדוגמת העלייה להר הבית.

מפלגת "יחד" של אלי ישי ומפלגת "עוצמה יהודית" של בן ארי, במגעים לאיחוד רשימות. לאור חשש אמיתי לאובדן קולות של מצביעי הימין אומרים במפלגתו של אלי ישי כי נשקלת ברצינות האפשרות להתאחד עם מפלגתו של מיכאל בן ארי. בשתי המפלגות רוצים ליצור בלוק טכני שיאפשר להם לעבור את אחוז החסימה.

על פי גורמים המקורבים לישי "השיחות לקראת פיצוץ וההערכה שלנו היא ששתי המפלגות לא ירוצו יחד". עם זאת יש לציין כי הדברים יכולים להשתנות, והדבר תלוי בעיקר במידת הנואשות של שתי המפלגות, שתלויות על אחוז החסימה כרגע.

על פי הגורמים "השיחות לקראת פיצוץ וההערכה שלנו היא ששתי המפלגות לא ירוצו יחד". עם זאת יש לציין כי הדברים יכולים להשתנות, והדבר תלוי בעיקר במידת הנואשות של שתי המפלגות, שתלויות על אחוז החסימה כרגע.

עיקר המחלוקת נוגעת למקומות שתקבל מפלגת "עוצמה יהודית" ברשימה המשותפת. לאחר שנראה היה שמתגבש סיכום לפיו יוצב ח"כ לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי במקום ה-6 ברשימה, כעת תובעים ב"עוצמה יהודית" לקבל את המקומות ה-4 וה-6.

אחת הסיבות שהובילךו להתקדמות במגעים בין הצדדים היה סקר שביצע מכון "פאנלס פוליטיקס" עבור מפלגת "עוצמה יהודית" ופורסם אמש בערוץ 7, עולה כי אם המפלגה תרוץ יחד בבחירות עם מפלגתו של אלי ישי – הרשימה המשותפת תזכה בשבעה מנדטים.

הסקר נערך בקרב 498 איש, מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל. במקרה של חיבור טכני בין המפלגות, גם בבית היהודי וגם בתנועת ש"ס יקבלו פחות מנדטים ממה שמנבאים להן הסקרים, שמתנקזים לרשימה המשותפת של ד"ר מיכאל בן ארי ואלי ישי.

מפלגת הליכוד, על פי הסקר, מקבלת 22 מנדטים. אותו מספר מנדטים תקבל גם רשימת "המחנה הציוני" של יצחק הרצוג וציפי לבני. "הבית היהודי" של נפתלי בנט תזכה ב-13 מנדטים בכנסת הבאה, "יש עתיד" עם 11 מנדטים, הרשימה הערבית המאוחדת עם 11 מנדטים גם כן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.