איחוד באלעד: נחתם ההסכם בשיתוף כל הסיעות בעיר – תמונות

נחתם ההסכם הקואליציוני בשיתוף כל הסיעות בעיריית אלעד, בטקס חגיגי בלשכת ראש העיר.

על פי ההסכם כל הסיעות: ש"ס, יהדות התורה, יש"י והבית שלנו, ישתפו פעולה ויפעלו יחד לקידום העיר. קדמה לטקס החתימה, פגישה שנערכה בירושלים, בהשתתפות חברי הכנסת הרב אריה דרעי, הרב מאיר פרוש והרב יעקב אשר, בה לובנו הפרטים האחרונים לקראת החתימה.

בהסכם, עליו חתמו נציגי כל הסיעות, נכתב בין השאר כי "כל הצדדים להסכם זה רואים עין בעין עם ראש העיר בחשיבות ראשונה במעלה להקמתה של קואליציה מקיר לקיר, אשר תפעל לקדם ולחזק את העיר במשותף ע"פ ההכוונה והמדיניות של ראש העיר הנבחר לטובת כלל תושביה".

הצדדים מסכימים כי יש לשים דגש על האדרת החינוך החרדי, התורני והדתי וחיזוקם, הסדרת וקידום מערכת הטיפול בנוער בכלל ובנוער הנדרש לטיפול על כל גווניו בעיקר, חיזוקה הכלכלי והכספי של העיר תוך הסדרת שטחי תעסוקה חדשים אשר יאפשרו הן מקומות תעסוקה והן הכנסה חדשה לחיזוק העיר והסדרת נושאי התכנון והבניה והכנת תוכניות מפורטות חדשות אשר יקנו דיור נוסף ומסודר לכלל תושבי העיר ולדור הצעיר במקום.

על פי ההסכם, ימונה יו"ר סיעת ש"ס הרב צוריאל קריספל כסגן ראש העיר, ולצידו נציג סיעת יהדות התורה, הרב שמואל גרוסברד, ימונה לממלא מקום ראש העיר. יו"ר סיעת יש"י הרב ברק צברי ימונה לסגן ראש עיר בתואר ויו"ר סיעת הבית שלנו מר שי נתן ימונה למשנה לראש העיר.

בנוסף, הושגו הסכמות על חלוקת התיקים והסמכויות בעירייה, סיעות ש"ס ויש"י יקבלו את תיקי שפ"ע מורחב, גביה וארנונה, רווחה, תרבות, פניות הציבור, חינוך תורני, בטחון ורכש. יהדות התורה תחזיק בתיקי הדת, כספים, תחבורה, בריאות, חינוך חרדי ותעסוקה. כמו כן סוכם על הקמת מועצה דתית ועל כך שסיעת ש"ס תמליץ על מי שיעמוד בראשה. סיעת הבית שלנו תקבל את תיקי המנגנון והחינוך הדתי.

בישיבת העירייה הקרובה, שתתכנס בשבוע הקרוב, אמורה המועצה לאשר את ההסכם הקואליציוני שהתקבל בברכה אצל כל חברי הבית. במקביל, אמורה המועצה לאשר את הצעת התקציב לשנת הכספים 2014, שאושרה בישיבת וועדת הכספים שנערכה השבוע.

היום (רביעי), אחר הצהריים הגיעו ללשכת ראש העיר ראשי הסיעות, חברי העירייה, חברי צוותי המו"מ ומכובדים. עוד לפני החתימות, ביקש ראש העיר מהנוכחים לומר פרק תהילים לרפואתם של בני המשפחה מירושלים, שנפגעו מדליפת החומר המסוכן ואושפזו במצב קשה בבית החולים.

לאחר מכן חתמו ראשי הסיעות על ההסכם, וכן נשאו דברי ברכה על השלום והאחדות שהגיעו לעיר. הם איחלו לתושבי העיר שהאחדות תמשך ושמלאך השלום יפקוד את העיר.

ראש העיר, הרב ישראל פרוש, אמר לאחר חתימת ההסכם כי, "ברוך השם, הצלחנו להגיע להסכם טוב והגון. אני רואה בידידי הרב צוריאל קריספל ובשאר החברים שותפים מלאים והגונים, ובטוח שנעבוד יחד בהצלחה. אני מודה לו ולחברי סיעות ש"ס, יהדות התורה, יש"י והבית שלנו על ההסכמות אליהן הגענו. אין לי כל ספק, שבעבודה משותפת נוכל לייצב את מצבה של אלעד, ולהצעיד את העיר קדימה, למקום אליו היא אמור להגיע ולהפוך לפנינת ערי המרכז. אני מתפלל לקב"ה שיסייע בעדנו ושיצליח דרכנו".

יו״ר סיעת ש"ס הרב צוריאל קריספל אמר כי, "בסייעתא דשמיא הצלחנו לברך על המוגמר, ולחתום על הסכם להקמת קואליציה רחבה. אני סמוך ובטוח שהאחדות תמשיך ללוות אותנו ותוביל את העיר להצלחה ושגשוג. אני בטוח שנוכל לפעול בשיתוף פעולה יחד עם ראש העיר. אני וחבריי לסיעה נטה שכם למאמציו ולמדיניותו של ראש העיר הרב ישראל פרוש להצעיד את העיר לעידן חדש ונעבוד כתף אל כתף בכל התחומים בע״ה. ואני מברך את כל אלה שפעלו ללא לאות להשגת ההסכם. זהו יום בשורה לאלעד".

ישראל פרוש אלעד (1)

ישראל פרוש אלעד (3)

ישראל פרוש אלעד (2)

ישראל פרוש אלעד (4)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה חינוך תורני, ומה זה חינוך חרדי ????????

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב