אייכלר בכנסת על הגראי"ל: "מדובר בעץ חיים עתיק יומין"

סגן יו"ר הכנסת ח"כ הרב ישראל אייכלר במליאת הכנסת: "העם היהודי נושא עיניו אל תלמידי החכמים" -צפו

בנאום נרגש שנשא ח"כ הרב אייכלר במליאת הכנסת, אמר: "עם ישראל כולו עוקב בדאגה אחר מצבו של מרן ראש הישיבה רבי אהרון יהודה לייב שטיינמן בן גיטל השם ישלח לו רפואה שלימה.

"מדובר בעץ חיים עתיק יומין שלומד תורה למעלה ממאה שנים רצופות.

"לפני שישים שנה לימד תורה בפתח תקווה ולא היה לו פרוטה לנסוע הביתה אלא פעם בשבוע. מנגד, גם למנהל לא היה לשלם משכורת עד כדי שהצטבר חוב של חמישה חודשים. כשנודע למנהל על העוני הגדול בביתו של הרב, הלך וגייס סכום גדול כדי לשלם את מה שמגיע לו. הרב שטיינמן התנגד לקחת את הכסף ואמר: "אסור לי לקחת את כסף עבור לימוד תורה. הסיבה שלמלמד מותר לקחת כסף זה רק משום שכר בטלה. אבל על מה שכבר חייתי בעבר, אין לי היתר לקחת".

"זהו היהודי הגדול הזה שהעם היהודי נושא את עיניו אל דמותו ומתפלל לרפואתו. כמו שנאמר על ארץ ישראל "היש בה עץ אם אין" ודרשו חז"ל "אם יש בה אדם כשר שיגן עליהם בזכותו".

"בעולם המודרני אומרים "העולם שייך לצעירים". הזקנים יושבים בודדים בבית ומצפים למותם. שונה העם היהודי שידע בכל הדורות כי "בישישים חכמה ואורך ימים תבונה". העם היהודי נושא עיניים אל זקניו. אל תלמידי החכמים שבשרם נצרב באותיות התורה הקדושה במשך שנות דור.

"הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן הוא מהעמודים הבודדים שהעולם עומד עליו. בשנים האחרונות עמודי העולם מתרופפים כי אנשי אמונה אבדו. לא בכל יום פוגשים יהודי שכבר מאה שנים לומד תורה. קדושתו ותורתו משמשים כחיץ בינינו לבין האויבים מבחוץ. כולנו תפילה שהשם ישלח לו רפואה שלימה, למענו ולמען כלל ישראל."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.